Dzisiaj jest czwartek 4 czerwca 2020, imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18449) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (24) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 13oC
Jutropogoda
14 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin wicemistrzem Polski! PZPN zakończył se ... (1)Rychwał. Rozbudują przedszkole, bez obciążenia gmi ... (0)

21. Gala Powiatu Konińskiego. Statuetki dla najaktywniejszych

Dodano: 25.01.2020 10:41
Źródło: LM.pl

Siedem osób wyróżniono statuetkami za zasługi dla powiatu w czterech kategoriach. Gala Powiatu Konińskiego odbyła się po raz 21.

Wczoraj w Konińskim Domu Kultury pojawili się parlamentarzyści, przedstawiciel marszałka województwa wielkopolskiego, a także samorządowcy z Konina i ościennych gmin. Starosta koniński oraz przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego podsumowali ubiegły rok.

- Powiat to instytucja, która działa jak przedsiębiorstwo. Najpierw się planuje, potem odbiera odpowiednie środki, a na końcu próbuje się te cele realizować. W minionym roku zainwestowaliśmy ok. 15 mln zł, z czego 11 mln zł na inwestycje infrastrukturalne – mówił Janusz Stankiewicz. - W 2019 powiat skoncentrował się na działaniach w sferze edukacji. Zrealizowaliśmy zadania w kwocie ok. 3 mln zł, z czego 2,3 mln zł pochodziły ze środków zewnętrznych. Możemy się pochwalić, że nasze szkoły zostały wysoko sklasyfikowanych w rankingach – dodał.

Starosta Stanisław Bielik podkreślał, że 2019 rok był pierwszym w pięcioletniej kadencji samorządu, a układ sił we władzach powiatu pozwolił na kontynuację programu wypracowanego w poprzedniej kadencji.

- W ubiegłym roku wzrosły wydatki na oświatę, a także na remonty, naprawy oraz bieżące utrzymanie dróg. Inwestycje drogowe pochłonęły ponad 10 mln zł, głównie były to inwestycje z Funduszu Dróg Samorządowych – mówił Stanisław Bielik. - Nie zaciągnęliśmy nowych kredytów, a zadłużenie powiatu zmniejszyliśmy o prawie 4 mln zł – dodał.

Gala Powiatu Konińskiego jest też symbolicznym wyrazem wdzięczności samorządu dla osób i podmiotów, wyróżniających się pracą oraz aktywnością społeczną. Statuetkę za działalność na rzecz rozwoju powiatu konińskiego w dziedzinie „gospodarka” otrzymała firma VIN-KON S.A., któa współpracuje z lokalnymi samorządami, stowarzyszeniami i placówkami kultury wspierając wydarzenia kulturalne, gospodarcze oraz sportowe. Nagrody w dziedzinie „działalność społeczna” zostały przyznane dwóm osobom: Alinie Byczyk – inicjatorce powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Bielawach, gm. Kazimierz Biskupi oraz Beacie Stepanow – pielęgniarce i prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej w Kleczewie. W kategorii „kultura” statuetkę przyznano Zespołowi Ludowemu Świętojanki, który działa od 1969 roku i jest jedną z najbardziej utytułowanych grup artystycznych powiatu konińskiego. Nagrodę otrzymało również Koło Gospodyń Wiejskich w Sławski, które istnieje od 1948 roku i zrzesza blisko 70 kobiet, które kultywują tradycje, dbają o dziedzictwo kulturowe wsi i reprezentują Sławsk w regionie oraz poza nim. W kategorii „sport” laureatami nagrody za działalność na rzecz rozwoju powiatu konińskiego otrzymali: Marek Juszczak – współzałożyciel i prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka, gm. Stare Miasto oraz Weronika Żabierek – pochodząca z Kramska złota medalistka w kolarstwie na 500 metrów oraz brązowa medalistka na 1000 metrów podczas XV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi.

W czasie uroczystości wręczono też odznakę „Primus In Agendo” nadawaną przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na wniosek starosty konińskiego „w uznaniu szczególnych działań i zasług na rzecz polityki społecznej i rodziny” otrzymała ją Krystyna Chowańska, prezes zarządu powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie.

21. Gala Powiatu Konińskiego. Statuetki dla najaktywniejszych
Slajd 1/2

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gratulacje wyróżnionym. Beata, jestes wielka !
Dodano: 26.01.2020 09:45    Przez: aga

KOMENTARZE

Gratulacje wyróżnionym. Beata, jestes wielka !
Dodano: 26.01.2020 09:45    Przez: aga

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.