Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17490) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (8)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Reach Truck Crown nominowany do IFOY

Materiał promocyjny

Dodano: 25.01.2020 12:56
  • Reach Truck Crown nominowany do IFOY

IFOY Award to prestiżowa nagroda przyznawana w dziedzinie logistyki magazynowej. Głównym kryterium przy wyłanianiu zwycięzców IFOY jest innowacyjność oraz wartość biznesowa produktu. Maszyny otrzymujące IFOY kreują trendy w intra-logistyce. Z kolei Reach Truck to urządzenie, które definiuje miejsce producenta wózków widłowych wśród dostawców tych produktów na świecie. Maksymalnie upraszczając. Producent, który ma najlepsze wózki wysokiego składowania na rynku, z dużym prawdopodobieństwem pozostałe wózki też ma na najwyższym poziomie.
 

Co to jest Reach Truck – cechy

Reach Truck to nazwa używana zamiennie z wózkiem wysokiego składowania, czy też wózkiem widłowym bocznym. Maszyna wyposażona jest w dwie podpory, które umożliwiają bezpiecznie rozłożenie ciężaru ładunku. Urządzenia te wpisują się w aktualne trendy na rynku magazynowym, gdzie dąży się do projektowania magazynów w górę. Co to oznacza? Korytarze, po których poruszają się wózki widłowe zostają zredukowane do niezbędnego minimum. Im mniejsza przestrzeń operacyjna, im większe zdolności w zakresie podnoszenia materiałów, tym lepiej.
 

Jak działa Reach Truck

Wózki Reach Truck są rozpowszechnione na całym świecie. Różni się jednak model pracy na tym urządzeniu. Przykładowo, w USA operator wózka pracuje częściej w pozycji stojącej. Z kolei w Europie, operator pracuje w pozycji siedzącej – bokiem do kierunku jazdy.

Przeciwwaga pozwalająca obsługiwać bardzo ciężkie ładunki umieszczona jest pod przedziałem operatora, a co za tym idzie konstrukcja urządzenia jest zwarta. Wszystko po to by maszyna charakteryzowała się jak najniższymi wymiarami po obrysie.

Ładunek jest umiejscowiony w przedniej części urządzenia, na podporach. Reach Truck przy odkładaniu produktu w regał wysuwa ładunek poza obrys wózka. Ruchomy maszt wykorzystuje układ hydrauliczny, dzięki któremu urządzenie posiada bardzo wysoką wartość użytkową.
 

Reach Truck – podstawowe ograniczenia

Reach Truck to przede wszystkim wózek magazynowy. Co to oznacza? Maszyna jest dedykowana do pracy wewnątrz budynku. Wózek wysokiego składowania powinien pracować na płaskiej powierzchni, a napęd elektryczny ogranicza możliwość stosowania na zewnątrz obiektu. Reach Truck jest przeznaczony do bardzo precyzyjnego wycinka procesów intra-logistycznych. Z racji na wysokość urządzenia, nawet ze złożonym masztem, nie nadaje się np. do prac załadunkowych.
 

Reach Tuck nowej generacji

Reach Truck Crown ESR1000 to wózek widłowy, który wpisuje się w 100% w filozofię przemysłowego Internetu rzeczy. Maszyna pozwala efektywnie zarządzać magazynem. Zarządzać magazynem? Tak, ESR1000 jest na stałe podłączony do globalnej sieci informatycznej Crown.

  • Wózek rejestruje niebezpieczne zachowania personelu oraz dostosowuje swoje parametry do doświadczenia i stopnia umiejętności operatora.
  • System operacyjny pozwala na pracę dopiero po przejściu procedury weryfikacyjnej, m.in. sprawdzenia stanu technicznego wózka. Pamiętajmy, że Reach Truck składuje ciężkie ładunki na wysokości przekraczającej 13 metrów.
  • Możliwe jest zdalne wyznaczanie obowiązków dla operatorów, którzy otrzymują listę zadań do realizacji bezpośrednio po uruchomieniu maszyny.

Ten innowacyjny wózek widłowy posiada najszybszy maszt na rynku. Jak się to przekłada na biznes? Zarządzający flotą może rekomendować inwestycję w 4 maszyny zamiast 5. W 4 zamiast 5? Tak, gdyż wydajność w tym przypadku będzie bardzo zbliżona. Koszty operacyjne zostają w oczywisty sposób zredukowane.
wnętrze reach truck Crown z systemem operacyjnym

Wózki wysokiego składowania według Crown

Nominacja do IFOY dla Reach Trucka marki Crown nie jest zaskoczeniem. Amerykański producent specjalizuje się w wózkach widłowych przeznaczonych do wysokiego składowania. Do tej pory, prym na rynku wiedzie wózek systemowy Crown TSP. Maszyna do bardzo wąskich korytarz roboczych VNA jest przez wiele polskich przedsiębiorstw uznawana za najlepszy sprzęt w swojej klasie. Co decyduje o jakości produktów Crown przeznaczonych do wysokiego składu? Przede wszystkim konstrukcja masztu i niski całkowity koszt posiadania. Crown jest znany z niezawodności. Polski dystrybutor marki oferuje Crown ESR1000 na testy. Oznacza to, że można w prosty sposób zweryfikować prawdziwość informacji przekazywanych przez producenta.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wózki widłowe,   logistyka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.