LM.plSportTylko trzy punkty w weekend, ale Wilki pewne awansu do play-off

Tylko trzy punkty w weekend, ale Wilki pewne awansu do play-off

Dwa mecze w dwa dni musieli rozegrać siatkarze Wilków Wilczyn. Wygrali tylko jeden, ale to wystarczyło, by zapewnić sobie miejsce w play-offach II ligi.

Pierwszy mecz wilczynianie grali już w piątek, było to przełożone starcie z Treflem II Gdańsk. Zespół Tomasza Robaka wygrał pierwszy set, ale w drugim gospodarze, po grze na przewagę, zdołali wyrównać. Dwie kolejne części meczu padły łupem Wilków, które ostatecznie zwyciężyły 3:1.

Ze Stoczniowcem tak łatwo nie było, a kluczowy był pierwszy set. Po bardzo wyrównanej grze gospodarze zwyciężyli 30:28. Gdańszczanie wygrali również drugą część spotkania. Wilki co prawda zdołały nawiązać walkę zwyciężając w trzecim secie, ale w czwartym Stoczniowiec dopełnił dzieła i zwyciężył ostatecznie 3:1.

Pomimo straty punktów Wilki utrzymały drugie miejsce z dorobkiem 30 oczek. Co więcej - zespół Tomasza Robaka zapewnił sobie awans do play-offów, na dwie kolejki przed końcem ma już bowiem siedem punktów przewagi nad piątym zespołem w tabeli. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę. Wilki podejmą Noteć Czarnków.

Trefl II Gdańsk - Wilki Wilczyn 1:3 (23:25, 26:24, 22:25, 16:25)

Stoczniowiec Gdańsk - Wilki Wilczyn 3:1 (30:28, 25:21, 18:25, 25:16).