Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17504) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (8)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół miliona złotych

Dodano: 26.01.2020 13:09
Źródło: LM.pl

Ponad pół miliona złotych. Tyle kosztuje operacja, która pozwoli małej Ali nauczyć się chodzić. Dziewczynka urodziła się z szeregiem wad wrodzonych.

Alicja Szczepankiewicz to 1,5 roczna mieszkanka gminy Kramsk. Urodziła się w 32 tygodniu ciąży. Miała zaledwie 38 cm i ważyła tylko 1277 g. Lekarze stwierdzili u dziewczynki zwichnięty staw biodrowy oraz zniekształcone i skrócone kości udowe.

- Do chorych nóżek doszły powikłania wcześniacze oraz tzw. Sekwencja Pierre Robina, czyli rozszczep podniebienia twardego i miękkiego, cofnięta żuchwa oraz mocno przyrośnięty język. Tak wiele przeciwności na jedno, tak drobne dzieciątko. Trzykrotnie przetaczano jej krew, musieliśmy nauczyć się zakładać sondę do karmienia. Maleństwo cierpiało, a nasze serca się łamały w pół – wspomina pan Adrian, tata Alicji.

Dziewczynka jest pod opieką wielu specjalistów. Musi odwiedzać okulistę, audiologa, genetyka, dietetyka, pediatrę, neurologa, logopedę, ortopedę i rehabilitanta. W maju ubiegłego roku przeszła operację rozszczepu podniebienia. Teraz rodzice Alicji chcieliby „naprawić” nogi swojej jedynej pociechy.

- Ala ma zwichnięte obydwa stawy biodrowe oraz obustronnie niedorozwinięte kości udowe, które są nieproporcjonalnie krótkie i zniekształcone. Dodatkowo stwierdzono wadę genetyczną dotąd nigdzie wcześniej nieodnotowaną na świecie, co utrudnia diagnozę i komplikuje proces leczenia. Nikt nie jest nam w stanie zagwarantować, jak ta wada będzie wpływać na kolejne lata życia córeczki, dlatego pozostaje walka z tym, co widoczne – podkreśla pan Adrian.

Rodzice dziewczynki trafili do Instytutu dr Paleya. Podczas konsultacji otrzymali wstępny plan leczenia i gwarancję, że Ala będzie chodzić. Koszt operacji przewyższa jednak możliwości finansowe rodziny. To ponad 500 tys. zł. Zbiórka na ten cel trwa od ubiegłego roku. Jest prowadzona zarówno na portalu siepomaga.pl jak i w mediach społecznościowych. O historii Ali można przeczytać na fanpage'u „Kraina Alicji” i pomóc w zbiórce na „Licytacje dla Alicji”. Do tej pory udało się w sumie zebrać ok. 200 tys. zł. To nawet nie połowa potrzebnej kwoty. Liczy się każda złotówka, która pomoże małej Ali stanąć na własnych nogach!

fot. siepomaga.pl, facebook

  • Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół miliona złotych
  • Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół miliona złotych
  • Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół miliona złotych
  • Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół miliona złotych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.