Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17728) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 11oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)Wielu dla niej „pompuje”, a pieniędzy wciąż brakuj ...

Uczennice z Żychlina najlepsze w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu

Dodano: 28.01.2020 11:17
Źródło: LM.pl

Pierwsze i trzecie miejsce dla uczennic Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Poznaniu.

Olimpiada odbyła się 3 stycznia, ale dopiero teraz ogłoszono wyniki eliminacji. Okazało się, że uczennice IV klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych ZSEU w Żychlinie zajęły wysokie lokaty. Agata Wieczorkiewicz uplasowała się na pierwszym miejscu, a Natalia Niemiec na trzecim. Do etapu centralnego z czwartym wynikiem w Polsce, awansowała Agata Wieczorkiewicz.

- Racjonalne odżywianie  jest jednym z istotnych czynników determinujących stan zdrowia społeczeństwa, jego pomyślność i aktywność zawodową. Mając to na uwadze organizacje międzynarodowe i władze poszczególnych krajów podejmują różne działania zmierzające do podniesienia poziomu wiedzy żywieniowej ludności, szczególnie młodego pokolenia – podkreśla Katarzyna Hryciuk, rzecznik ZSEU w Żychlinie.

Dlatego Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań uczniów oraz nauczycieli problemem żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocję zdrowia.

fot. ZSEU Żychlin

  • Uczennice z Żychlina najlepsze w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu
  • Uczennice z Żychlina najlepsze w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu
  • Uczennice z Żychlina najlepsze w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.