Dzisiaj jest poniedziałek 25 stycznia 2021, imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17897) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Ślesin stawia na remonty dróg. Planowane inwestycje 2020 roku

Dodano: 28.01.2020 15:33

Nowy asfalt, ścieżka pieszo-rowerowa i znaki interaktywne. Gmina Ślesin w tym roku planuje zrealizować trzy duże inwestycje drogowe.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych gminie Ślesin udało się pozyskać ok. 340 tys. zł dofinansowania na położenie nowego asfaltu w miejscowości Konstantynowo. Będzie to blisko 1800 metrów drogi, a poza nowym dywanikiem wyniesione nieco ponad poziom jezdni zostanie przejście dla pieszych i staną przy nich aktywne znaki zasilane fotowoltaiką.

- Mieszkańcy czekali na tę inwestycję drogową. Kilka lat temu remontowana była kanalizacja i teraz jest dobry czas, żeby położyć nowy dywanik asfaltowy – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

Inwestycja ma potrwać do końca maja i pochłonie ponad 680 tys. zł. Natomiast ok. 506 tys. zł kosztować będzie dokończenie asfaltu pomiędzy miejscowościami Piotrkowice i Wąsosze. Gminie udało się pozyskać na ten cel ok. 250 tys. zł dotacji. Jak informuje Mariusz Zaborowski, wykonany tam został już odcinek o długości 1,3 km, a teraz asfalt zostanie położony jeszcze na odcinku 1,2 km.

- Mieszkańcy zgłaszają, że tam gdzie jest już ładny asfalt wzrosły prędkości, dlatego w ramach tego zadania będą postawione dwa aktywne radary, które będą mierzyły prędkość – mówi Mariusz Zaborowski. - Umowę z wykonawcą już podpisaliśmy. Roboty rozpoczną się niebawem i będą trwały do końca maja tego roku – dodaje.

Natomiast do końca lipca trwać będzie budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Piotrkowicach. Tam realizowana jest inwestycja powiatu konińskiego, w ramach której od drogi wojewódzkiej w Ślesinie, w kierunku Lichenia powstaje 2,6 km ścieżki pieszo-rowerowej. Gmina natomiast zamierza wykonać 880 metrów ścieżki bezfazowej o szerokości 2,5 – 3 metry. Inwestycja pochłonie 782 tys. zł, z czego ok. 400 tys. zł pochodzić będzie z dotacji w ramach KOSI.

- Wyłoniony już został wykonawca i niedługo podpiszemy umowę – mówi Mariusz Zaborowski. - Samorząd Ślesina podjął decyzję, że rozpoczynamy gruntowne naprawy dróg lokalnych. Wstrzymujemy po części trochę realizację chodników, będą powstawały tylko w tych miejscach, gdzie są newralgiczne i przeznaczamy gros środków na naprawę dróg. To są rzeczy, które poprawiają komunikację i bezpieczeństwo mieszkańców – podkreśla burmistrz.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.