Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17456) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (6)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Turek dostał dofinansowanie do rewitalizacji parku miejskiego

Dodano: 28.01.2020 17:59
Źródło: LM.pl

Turek z dofinansowaniem do rewitalizacji parku im. Żerminy Składkowskiej. Na zmianę wyglądu i funkcji udało się pozyskać 14 mln zł.

Park Miejski ma 8 ha i powstał w okresie międzywojennym. Przez ostatnie lata mieszkańcy Turku postulowali jego odnowienie. W końcu powstał projekt „„Pomysłowa. Atrakcyjna. Różnorodna. Kompleksowa – Rewitalizacja Parku Miejskiego narzędziem integracji i aktywizacji mieszkańców Turku”. Wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych złożono wiosną 2018 roku. Kilka dni temu zarząd województwa wielkopolskiego podjął decyzję. Turek otrzyma dofinansowanie w wysokości 70,62%. A to oznacza, że przy inwestycji wartej ponad 19 mln zł, dofinansowanie wynosić będzie ponad 14 mln zł.

Prace rewitalizacyjnej zostaną rozłożone na 3 lata. W tym czasie zagospodarowana zostanie parkowa zieleń, zmodernizowane stawy i cieki wodne, a także powstanie amfiteatr z widownią na 200 osób i zapleczem oraz szaletem miejskim. Teren parku zostanie zagospodarowany także m.in. kortem tenisowym, boiskiem do koszykówki, placem zabaw, siłownią zewnętrzną, miasteczkiem ruchu drogowego, plażą miejską, pomostami i elementami małej architektury oraz strefą dla psów. Wybudowane zostaną nowe nawierzchnie alejek, ogrodzenie parku i infrastruktura techniczna, czyli przyłącza wodno-kanalizacyjne, energetyczne, oświetlenie i monitoring obiektu.

fot. miastoturek.pl

  • Turek dostał dofinansowanie do rewitalizacji parku miejskiego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.