Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17075) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 5oC
Jutropogoda
11 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Radni Kleczewa chcą pozostania linii 70. Konin gotowy do rozmów

Dodano: 30.01.2020 13:44
Źródło: LM.pl

Oficjalny wniosek o przywrócenie kursowania linii 70 MZK Konin złożyli radni Kleczewa. Władze Koninia informują, że są gotowe do rozmów na temat wznowienia kursów do Kleczewa.

Linia 70 MZK Konin kursowanie do Kleczewa zakończyła 13 stycznia. Władze gminy postanowiły bowiem nie podpisywać umowy z Koninem na 2020 rok. - Nie możemy finansować przejazdów poza gminą Kleczew. Pomiędzy gminą Kleczew, a Koninem jest sześć kilometrów Kazimierza Biskupiego i w żaden sposób nie możemy, zgodnie z prawem, zapłacić za przejazd przez te sześć kilometrów - tłumaczył podczas grudniowej sesji budżetowej burmistrz Kleczewa Mariusz Musiałowski.

Drugim z argumentów ma być małe zainteresowanie przejazdami MZK Konin wśród mieszkańców. - Jestem ogromnym zwolennikiem, żeby 70 zaczęła jeździć. Pozwolę sobie, jak już zacznie kursować, zatrudnić kogoś, kto będzie jeździł każdym kursem, żeby policzyć liczbę pasażerów. Z informacji, jakie dostaliśmy z MZK dostaliśmy nie były to duże liczby - informował Mariusz Musiałowski już podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej w Kleczewie.

Temat wypłynął ponownie, bo powrotu linii 70 domagają się kleczewscy radni. Formalny wniosek o przywrócenie kursowania autobusów złożył radny Tomasz Biegasiewicz. - Ta decyzja potrzebna jest, by MZK wiedziała, co ma dalej czynić i by z dniem 1 lutego linia 70 mogła bez zakłóceń kursować - argumentował kleczewski radny. 

Przewodniczący Maciej Trzewiczyński mówił natomiast o pismach do Rady Miejskiej od związków zawodowych z KWB Konin. Podkreślał również, że radni nie wyrazili żadnego oficjalnego stanowiska na temat likwidacji linii 70. - Jest to tylko jednoosobowa decyzja pana burmistrza - mówił Maciej Trzewiczyński. Jest to o tyle ważne, ponieważ w grudniowym piśmie do prezydenta Konina władze Kleczewa podkreśliły, że decyzja była konsultowana z radnymi. 

Burmistrz Mariusz Musiałowski twierdzi, że takie konsultacje się odbyły. - Pan przewodniczący z panem wiceprzewodniczącym macie bardzo słabą pamięć. Spotkanie w 306, na górze. 

Maciej Trzewiczyński: - To było spotkanie nieoficjalne i my się na nim wyraźnie opowiedzieliśmy, ja i pan wiceprzewodniczący Michalak, że jesteśmy przeciwko likwidacji MZK.

Mariusz Musiałowski: - To było spotkanie, czy nie było spotkania, bo już się gubię?

Maciej Trzewiczyński: - Było spotkanie nieoficjalne. My prosimy, jeżeli było pismo od panów burmistrzów o likwidacji MZK, gdzie jest ślad tej konsultacji, gdzie jest stanowisko Rady oficjalne z podpisami. 

Możliwość przywrócenia linii 70 nadal jest. Gmina Kleczew ma na to zadanie zabezpieczone 157 tys. zł w budżecie na rok 2020. Gotowość do rozmów wyraża również miasto Konin. - Uzależnione jest to jednak od zabezpieczenia środków finansowych na ten cel w budżecie gminy Kleczew i podpisania stosownej umowy, powierzającej organizowanie transportu na terenie tej gminy - informuje Rafał Duchniewski, kierownik biura prezydenta Konina. 

W tym momencie linia 70 istnieje i kończy swój kurs na przystanku Kazimierska-Elektrownia przy Elektrowni Pątnów. Nie wiadomo jednak, czy nie zostanie całkowicie zlikwidowana. MZK Konin czeka na decyzję ze strony władz Konina.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Widać, że Pana burmistrza przerosła rola której się podjął, najpierw gadanie o współpracy z radnymi po to aby mieszkańcą żyło się lepiej a teraz takie cuda. Oczywiście że burmistrzowi szkoda jest wydać 157 tys na MZK ale podobno ma już przeznaczenie na te pieniądze a mianowicie trzy drony które mają badać emisję spalin które wydobywaja się z kominów naszych domów. Osoby niepełnosprawne oraz kobiety z dziećmi których jedynym transportem do Konina byl autobus MZK sa w tym momencie nieistotni bo ważniejsze są emisję spalin. A może tak by to 157 tys dać prywatnemu przewoźnikowi, który robi co chce, autobusy nie przyjeżdżają, trzeba wtedy dzwonić i sam wlasciciel przyjeżdża prywatnym samochodem i zawozi gdzie się chce. Hmm a może by tak dołożyć to 157tys na sport, bo przecież narazie na ten cel jest TYLKO 600 tys. Mam wrażenie, że jeszcze nie jedną głowę dzika znajdziemy gdzieś w naszej Gminie.
Dodano: 30.01.2020 14:41    Przez: Mieszkaniec
Korzystałem z usług tego przewoźnika i różnie to bywało... a czy ten prywatny przewoźnik posiada w swojej flocie autobusy niskopodwoziowe dla osób niepełnosprawnych i na wózkach inwalidzkich? a matki z małymi dziećmi w wózkach jak maja wsiąść do zwykłego autobusu wycieczkowego?I o jakim Eldorado tu mowa? Z przedłużeniem linii to wcale nie jest głupi pomysł np. gmina Ślesin potrafi dopłacić PKS-owi i tańszy nie jest tylko kurs do samego Ślesina ale i do okolicznych wsi.Jak już burmistrz nie chce dopłacać MZK to niech dofinansuje PKS lub prywatnego przewoźnika. a nie zapomniałem tego też nie może zrobić przecież obie firmy jeżdżą przez teren gminy Kazimierza Biskupiego.
Dodano: 30.01.2020 23:44    Przez: majkel79
A ja mam wrażenie, że pewnym osobom z pewnego ukladu, chodzi o podkładanie burmistrzowi nie tylko nóg ale i nawet " świń". Moje dzieci korzystają regularnie z usług prywatnego przewoźnika i nie mamy żadntych zastrzeżeń. Skoro mieszkańcy Kleczewa chcą mieć luksus dojeżdżania za grosze, to idźmy dalej tą drogą i przedłużmy te linię na każdy kraniec gminy!Kleczew od lat był przyzwyczajony do Eldorado, które się skończyło.
Dodano: 30.01.2020 16:27    Przez: fakt
Co, Włodarzom zaczyna się ciepło robić? Za takie działania rozliczmy się przy urnach. MZK zlikwidować a wzmian remont kina Panie Michalak, żeby krewni i znajomi królika mieli etaty?Pan Burmistrz nie może finansować 6km. Tyle wspaniałych projektów unijnych Pan rozpisał, na pewno coś się wymyśli Panie Burmistrzu, i to w granich prawa. A może chodzi oto żeby Pan Czkalski nie miał konkurncji? A może ta firma nie jest dofinansowywana przez gminę? To za 5zł z Kleczewa do Konina opłaca się autokar 40 osobowy podstawiać? Parę lat temu bilet w PKS kosztował 11zł a tu proszę 5zł i się opłaca dwie osoby wieźć. Złoty biznes.Zakup usług transportowych kosztował gminę 400.000zł https://esesja.pl/zalaczniki/35951/ strona 37. To Pan Czkalski był beneficjentem?Panie Burmistrzu, tą osobę do kontrolowania to chyba Pan za własne prywatne pieniędze sobie zatrudni. A na chwilę mogę powiedzieć że MZK z Kleczewa wyjeżdżało rano z miejscami siedzącymi zajętymi a teraz busie są miejsca stojące zajęte. Cieka ...
Dodano: 30.01.2020 20:02    Przez: Michał Rutke

KOMENTARZE

Widać, że Pana burmistrza przerosła rola której się podjął, najpierw gadanie o współpracy z radnymi po to aby mieszkańcą żyło się lepiej a teraz takie cuda. Oczywiście że burmistrzowi szkoda jest wydać 157 tys na MZK ale podobno ma już przeznaczenie na te pieniądze a mianowicie trzy drony które mają badać emisję spalin które wydobywaja się z kominów naszych domów. Osoby niepełnosprawne oraz kobiety z dziećmi których jedynym transportem do Konina byl autobus MZK sa w tym momencie nieistotni bo ważniejsze są emisję spalin. A może tak by to 157 tys dać prywatnemu przewoźnikowi, który robi co chce, autobusy nie przyjeżdżają, trzeba wtedy dzwonić i sam wlasciciel przyjeżdża prywatnym samochodem i zawozi gdzie się chce. Hmm a może by tak dołożyć to 157tys na sport, bo przecież narazie na ten cel jest TYLKO 600 tys. Mam wrażenie, że jeszcze nie jedną głowę dzika znajdziemy gdzieś w naszej Gminie.
Dodano: 30.01.2020 14:41    Przez: Mieszkaniec
A może tak na argumenty - Mieszkańcu? Piszesz: Osoby niepełnosprawne oraz kobiety z dziećmi których jedynym transportem do Konina był autobus MZK Odpowiadam: Kłamstwo. Gmina, a dokładniej Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dysponuje samochodem przystosowanym do przewozu osób i dzieci niepełnosprawnych. Każdy kto potrzebuje pomocy (objęty wsparciem GOPS) może zgłosić się tam i zostanie dowieziony na badania, rehabilitację, itp., itd.) Co do dzika, to może rzeczywiście osoba - chcę uniknąć inwektyw - która to wymyśliła niech włączy myślenie jeśli ma czym tę czynność wykonywać. Gdyby nieszczęsne zwierzy było chore, to istniało poważne zagrożenie, że okoliczni hodowcy świn zmuszeni byliby do likwidacji i utylizacji swoich stad. ŚMIESZNE - CO?
Dodano: 31.01.2020 18:08    Przez: Sulejman Wspaniały
A ja mam wrażenie, że pewnym osobom z pewnego ukladu, chodzi o podkładanie burmistrzowi nie tylko nóg ale i nawet " świń". Moje dzieci korzystają regularnie z usług prywatnego przewoźnika i nie mamy żadntych zastrzeżeń. Skoro mieszkańcy Kleczewa chcą mieć luksus dojeżdżania za grosze, to idźmy dalej tą drogą i przedłużmy te linię na każdy kraniec gminy!Kleczew od lat był przyzwyczajony do Eldorado, które się skończyło.
Dodano: 30.01.2020 16:27    Przez: fakt
Korzystałem z usług tego przewoźnika i różnie to bywało... a czy ten prywatny przewoźnik posiada w swojej flocie autobusy niskopodwoziowe dla osób niepełnosprawnych i na wózkach inwalidzkich? a matki z małymi dziećmi w wózkach jak maja wsiąść do zwykłego autobusu wycieczkowego?I o jakim Eldorado tu mowa? Z przedłużeniem linii to wcale nie jest głupi pomysł np. gmina Ślesin potrafi dopłacić PKS-owi i tańszy nie jest tylko kurs do samego Ślesina ale i do okolicznych wsi.Jak już burmistrz nie chce dopłacać MZK to niech dofinansuje PKS lub prywatnego przewoźnika. a nie zapomniałem tego też nie może zrobić przecież obie firmy jeżdżą przez teren gminy Kazimierza Biskupiego.
Dodano: 30.01.2020 23:44    Przez: majkel79
Co, Włodarzom zaczyna się ciepło robić? Za takie działania rozliczmy się przy urnach. MZK zlikwidować a wzmian remont kina Panie Michalak, żeby krewni i znajomi królika mieli etaty?Pan Burmistrz nie może finansować 6km. Tyle wspaniałych projektów unijnych Pan rozpisał, na pewno coś się wymyśli Panie Burmistrzu, i to w granich prawa. A może chodzi oto żeby Pan Czkalski nie miał konkurncji? A może ta firma nie jest dofinansowywana przez gminę? To za 5zł z Kleczewa do Konina opłaca się autokar 40 osobowy podstawiać? Parę lat temu bilet w PKS kosztował 11zł a tu proszę 5zł i się opłaca dwie osoby wieźć. Złoty biznes.Zakup usług transportowych kosztował gminę 400.000zł https://esesja.pl/zalaczniki/35951/ strona 37. To Pan Czkalski był beneficjentem?Panie Burmistrzu, tą osobę do kontrolowania to chyba Pan za własne prywatne pieniędze sobie zatrudni. A na chwilę mogę powiedzieć że MZK z Kleczewa wyjeżdżało rano z miejscami siedzącymi zajętymi a teraz busie są miejsca stojące zajęte. Cieka ...
Dodano: 30.01.2020 20:02    Przez: Michał Rutke
Gminę Kleczew zamieszkuje 9799 osób – dane na 31.12.2019 r. – (źródło: Gazeta Kleczewska nr 1-styczeń-2020). Oni wszyscy mają zapłacić 157 000 zł. za MZK-70. To daje nieco ponad 16 zł rocznie i 1,34 zł. miesięcznie na każdego mieszkańca. Ilu z tych ludzi korzysta z MZK-70? I ile razy w roku, miesiącu, tygodniu? Czy ktokolwiek próbował to policzyć? Państwo radni? A może trzeba by zapytać MZK ile biletów miesięcznych sprzedaje na trasie Kleczew-Konin-Kleczew? I oczywiście bez biletów miesięcznych Konin-Kleczew-Konin, bo nie dotyczy mieszkańców Gminy Kleczew. MZK prowadzi monitoring przewozów indywidualnych – wie ile biletów sprzedał na trasach Kleczew-Konin-Kleczew – zapytajmy o to.Panowie związkowcy z KWB – wybaczcie, ale prosić samorząd gminny, aby dopłacał do Waszych dojazdów? Zaraz zgłosiłoby się kilkadziesiąt innych zakładów pracy, aby do nich również dopłacać. Albo jeszcze przedłużyć MZK-70, najlepiej do Słupcy, bo stamtąd już tylko 20 km do Volkswagena.
Dodano: 31.01.2020 17:56    Przez: Sulejman
Panie Przewodniczący – Pan powinien dbać o interesy przede wszystkim mieszkańców, więc argument o związkach jest mocno nietrafiony. Drodzy radni zastanówcie się czy chcecie działać racjonalne i z pożytkiem dla gminy i jej mieszkańców, czy tylko przeciwko burmistrzowi, bo – NIE WASZ CI ON! Może zatem Pan Przewodniczący napisze do Pani Prezes żeby wiedzieć czy publiczny grosz będzie prawidłowo wydany. Bo te dopłaty trzeba traktować podobnie jak każdą inwestycję, która powinna służyć ogółowi mieszkańców gminy. Na koniec apel – Drodzy Radni! – odnośnie inwestycji - Jak już chcecie robić dobrze wyborcom, to róbcie dobrze, ale swoim wyborcom. Ci z Konina i innych gmin na Was nie zagłosują. A tych jeżdżących MZK-70 może braknąć.
Dodano: 31.01.2020 17:57    Przez: Sulejman