Dzisiaj jest wtorek 25 lutego 2020, imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21467) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
4 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Nowy pomysł na stadion. Jednak na Po ... (0)Konin. W niedzielę przejdzie Marsz Pamięci Żołnier ... (5)

Nowy sezon Zielonym do góry. Pistolet w sedesie i co jeszcze?

Dodano: 30.01.2020 20:38

W najbliższym odcinku Zielonym Do Góry poszukamy związku pomiędzy tym, co dzieje się w Australii a naszym krajem. Pomówimy o tak koniecznej dla nas transformacji, ,zajrzymy tam gdzie niewielu zagląda - do miejsca, gdzie trafiają nasze odpady i do kanalizacyjnych rur, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko.

Szukamy najlepszego języka, aby uświadomić wszystkich, że nie mamy czasu… Bijemy na alarm ! Jak wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi katastrofa klimatyczna to fakt. Jednak możemy ją spowolnić, zminimalizować skutki i sprawić, żeby jak najwięcej z naszego świata ocalało. Czekamy na Państwa sugestie, uwagi, podpowiedzi. CO2, który nas zabija, jest wystarczającym powodem do tego abyśmy wszyscy działali po Zielonej Stronie Mocy. ten sam tekst jest w dokomentach w zielonym do gory - tym starym.

  • Nowy sezon Zielonym do góry. Pistolet w sedesie i co jeszcze?

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

CO2 zabija większej głupoty nie słyszałem.Gratuluję Eko debilom!!!
Dodano: 31.01.2020 10:50    Przez: ~fotosynteza
Bez CO2 nic nie będzie zielone.Drzewa i rośliny potrzebują CO2 jak My tlenu który powstaje w procesie fotosyntezy.Opuszczone lekcje biologii ???
Dodano: 31.01.2020 10:57    Przez: ~!!!
avatar Piszecie - CO2, który nas zabija, - tyle, że dwutlenek węgla w atmosferze ziemskiej jest gazem śladowym, zajmując około 0,04% jej objętości. Stąd dwutlenek węgla zawarty w powietrzu w normalnym stężeniu nie jest toksyczny ani szkodliwy. Dla zdrowego człowieka działanie toksyczne występuje przy stężeniach powyżej 5%, a dopiero stężenia ponad 10% dwutlenku węgla mogą powodować drgawki, śpiączkę i śmierć. Zatem stężenie dwutlenku węgla musiało by wzrosnąć ponad 250‬% niż jest obecnie! Więc co za bzdury piszecie? Taki poziom stężenia jest nieosiągalny w przyrodzie! A co z monotlenkiem i dwutlenkiem azotu ze spalin aut? Z metanem z bagien Syberii? Odczepcie się w końcu od tego węgla! Jakoś ropa i tworzywa sztuczne z niej produkowane Wam nie przeszkadzają? Dlaczego nie piszecie prawdy, iż nie da się przetworzyć 100% tworzyw sztucznych, tylko co najmniej 30% wraca do recyklingu? Dalsze 30% jest składowana, gdyż nie nadaje się do przetworzenia, a 40% ulega degradacji w spalarniach śmieci.
Dodano: 1.02.2020 01:09    Przez: Pulsar71

KOMENTARZE

CO2 zabija większej głupoty nie słyszałem.Gratuluję Eko debilom!!!
Dodano: 31.01.2020 10:50    Przez: ~fotosynteza
Bez CO2 nic nie będzie zielone.Drzewa i rośliny potrzebują CO2 jak My tlenu który powstaje w procesie fotosyntezy.Opuszczone lekcje biologii ???
Dodano: 31.01.2020 10:57    Przez: ~!!!
avatar Piszecie - CO2, który nas zabija, - tyle, że dwutlenek węgla w atmosferze ziemskiej jest gazem śladowym, zajmując około 0,04% jej objętości. Stąd dwutlenek węgla zawarty w powietrzu w normalnym stężeniu nie jest toksyczny ani szkodliwy. Dla zdrowego człowieka działanie toksyczne występuje przy stężeniach powyżej 5%, a dopiero stężenia ponad 10% dwutlenku węgla mogą powodować drgawki, śpiączkę i śmierć. Zatem stężenie dwutlenku węgla musiało by wzrosnąć ponad 250‬% niż jest obecnie! Więc co za bzdury piszecie? Taki poziom stężenia jest nieosiągalny w przyrodzie! A co z monotlenkiem i dwutlenkiem azotu ze spalin aut? Z metanem z bagien Syberii? Odczepcie się w końcu od tego węgla! Jakoś ropa i tworzywa sztuczne z niej produkowane Wam nie przeszkadzają? Dlaczego nie piszecie prawdy, iż nie da się przetworzyć 100% tworzyw sztucznych, tylko co najmniej 30% wraca do recyklingu? Dalsze 30% jest składowana, gdyż nie nadaje się do przetworzenia, a 40% ulega degradacji w spalarniach śmieci.
Dodano: 01.02.2020 01:09    Przez: Pulsar71
Nikt nie wspomni o samolotach spalających setki ton paliwa lotniczego na jeden lot!!!Najbardziej zanieczyszczają atmosferę.Emitują sadze,tlenki azotu wiele innych substancji toksycznych nawet stary diesel jest bardziej eko od odrzutowca!!!
Dodano: 01.02.2020 16:45    Przez: ~Lot
avatar Do @Lot: - Niestety mylisz się kolego. Paliwo lotnicze w 28,12% spala się na H2O, w 71,43% na CO2 i w 0,45% na pozostałe gazy (NO, CO, SO2). Emisja cząstek stałych (sadze) jest na marginalnym poziomie poniżej 0,005 %. Zanieczyszczenia lotnicze, to 10% ogółu, bowiem najbardziej zanieczyszczają powietrze silniki w transporcie samochodowym, bo aż 74%, oraz silniki w transporcie wodnym 13% (ze względu na dużą emisję siarki), a na końcu transport kolejowy 3%.
Dodano: 02.02.2020 03:26    Przez: Pulsar71
Pulsar71 kolego wiesz jaki jest skład chemiczny paliwa lotniczego ???
Dodano: 02.02.2020 06:44    Przez: ~Lot
avatar Z mieszaniny węglowodorów, czyli związków węgla z wodorem. To nie jest jednolita substancja, a raczej mieszanka różnych węglowodorów plus dodatki.
Dodano: 02.02.2020 17:25    Przez: Pulsar71
paliwem jest nafta lotnicza powstaje w procesie destylacji ropy naftowej produkt zbliżony parametrami fizyko-chemicznymi do oleju napędowego i powoduje takie same zanieczyszczenia środowiska co olej napędowy.W samolotach nie ma katalizatorów spalin ani filtrów dpf...ani żadnych innych spaliny nie oczyszczone trafiają do atmosfery.Samolot odrzutowy średnio spala 6 ton paliwa na godzinę lotu!!!
Dodano: 02.02.2020 20:43    Przez: ~lot