Dzisiaj jest niedziela 9 maja 2021, imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17139) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środ ...Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i me ... (3)

Krzymów. Od 1 lutego w gminie obowiązują nowe stawki za śmieci

Dodano: 5.02.2020 13:48

Od 1 lutego 2020 r. w gminie Krzymów obowiązują nowe stawki opłat za śmieci. 

Dla nieruchomości zamieszkałych jest to 13,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca – stawka dotyczy osób zbierających odpady w sposób selektywny i 52,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość, jeżeli właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny.

Z uchwały wynika jeszcze, że właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, zgłaszają posiadanie kompostownika i są zwolnieni w kwocie 1,00 zł od gospodarstwa

Sposób zbierania odpadów na nieruchomości będzie podlegał bieżącej kontroli – czytamy w uchwale Rady Gminy Krzymów. - W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych, podmiot odbierający odpady komunalne przyjmuje je jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne i powiadamia o tym Wójta oraz właściciela nieruchomości. Wójt na podstawie powiadomienia wszczyna postępowanie w sprawie określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz określa w drodze decyzji wysokość opłaty za miesiąc lub miesiące stosując stawki opłaty podwyższonej.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:śmieci Krzymów,   nowe stawki,   gospodarka odpadami,   gmina Krzymów,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Dzięki polityce PIS wszystko idzie ciągle w górę. Prąd miał nie drożeć, a wszyscy zapłacimy wysokie rachunki. Część dostanie zwrot za rok, a reszta niech się wali. Firmy zapłacą bez żadnych zniżek. Już widzę Adriana na emeryturze, bo kto na niego zagłosuje?
Dodano: 06.02.2020 09:36    Przez: Hans Gruber
to sie wpale nie mieści co robią ze śmieciami co chwile podwyżki a z za granicy śmieci biorą palanty.gmina krzymów to upadła na głowe
Dodano: 08.02.2020 21:37    Przez: ewa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.