Dzisiaj jest poniedziałek 30 marca 2020, imieniny: Amelii, Kwiryna, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17748) SPORT FORUM FIRMY (5467) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
4 / -2oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezydent odwołał się od decyzji o zamknięciu stra ... (8)W konińskim szpitalu kilkanaście osób czeka na wyn ... (5)

Konin. O transformacji cyfrowej pod patronatem prezydenta RP 

Dodano: 7.02.2020 12:49

W auli PWSZ w Koninie odbyła się konferencja „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości”, której patronowała Kancelaria Prezydenta RP.

- Tego typu spotkania odbywają się w 10 województwach, aby uczestnicy mogli zapoznać się z możliwościami finansowania badań i wdrażania rozwiązań informatycznych. Na naszych oczach dokonuje się bowiem rewolucja cyfrowa i wszystkim nam zależy, aby stać się częścią tej rewolucji, zarówno samorządom, które w sposób praktyczny mogą wykorzystywać to w swoim działaniu, jak i przedsiębiorcom - powiedziała Halina Szymańska, szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

Podczas konferencji, która zgromadziła ponad 300 uczestników, w tym między innymi samorządowców, przedsiębiorców, odbywały się konsultacje dotyczące finansowania inicjatyw i projektów służących efektywnej transformacji cyfrowej w Polsce.

- Co najmniej 14 miliardów euro w nowej perspektywie finansowej będzie przeznaczone na obszar związany z pracami badawczo – rozwojowymi, cyfryzacją – powiedziała Małgorzata Jarosińska- Jedynak, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej. - Mamy więc ogromne pole do popisu. Musimy zacząć kształcić młodzież w nowych kierunkach, zaawansowane kompetencje cyfrowe, robotyka, sensoryka. Potrzebujemy szkoleń, zajęć, przekwalifikowywać niektórych pracowników. Potraktujcie więc tą konferencję jako miejsce wymiany informacji między stroną rządową, samorządową, przedsiębiorcami. Nie bójcie się podejmować ryzyka, szczególnie wtedy, gdy korzystacie ze środków. To dodatkowy zastrzyk w obszarze cyfryzacyjnym. Macie szansę sięgania po cały wachlarz finansowy: programy regionalne, województwa, krajowe. Możecie już przygotowywać się ze sowimi pomysłami. Nie bójmy się nowości i wyzwań.

  • O transfomacji cyfrowej
  • O transfomacji cyfrowej
  • O transfomacji cyfrowej
  • O transfomacji cyfrowej

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:internet rzeczy,   kancelaria prezydenta,   cyfryzacja,   aula PWSZ w Koninie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.