Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17109) SPORT FORUM FIRMY (5477) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Zmieni się organizacja ruchu na ul. Przemysłowej i Paderewskiego

Aktualizacja 7.02.2020 15:46
Źródło: LM.pl

Od połowy lutego obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu w okolicach budowanego wiaduktu łączącego ul. Paderewskiego z Wyzwolenia w Koninie.

W związku z budową dróg dojazdowych do nowego wiaduktu, utrudnień dla kierowców oraz pieszych trzeba będzie się spodziewać na odcinku ul. Przemysłowej oraz na ul. Paderewskiego. Jeśli chodzi o ul. Przemysłową to przewiduje się zamknięcie południowej strony i skierowanie ruchu na pas za wyspę dzielącą. Ruch północną częścią ulicy będzie się odbywał po trzech pasach w każdą stronę ( dwa pasy w kierunku z Konina i jeden w kierunku do Konina”.

- Analogicznie do ul. Przemysłowej ruch pojazdów zostanie skierowany na jedną stronę (wschodnią) ulicy I. Paderewskiego (RUCH W STRONĘ LEWĄ – DLA POJAZDÓW SKRĘCAJĄCYCH W KIERUNKU BYDGOSZCZY) oraz pasem prawym (RUCH W STRONĘ CENTRUM MIASTA) – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Koninie.

Odcinek od skrzyżowania ul. Paderewskiego z ul. Przemysłową, do skrzyżowania z ul. Torową zostanie zwężony do jednego pasa. Zjazdy będą możliwe tylko do pobliskich stacji. Ulica Torowa będzie otwarta dla ruchu w obu kierunkach, ale wyjazd z niej będzie możliwy tylko w prawą stronę.

W rejonie prowadzonych prac, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

- Za zaistniałe utrudnienia w ruchu PRZEPRASZAMY, jednocześnie prosimy mieszkańców oraz użytkowników dróg o stosowanie się do tymczasowych zmian w organizacji ruchu (sygnalizacji, oznakowania pionowego i poziomego lub w sytuacjach newralgicznych do poleceń osób kierujących ruchem) – informuje ZDM.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu nastąpi 15 lutego od godz. 12.00, a potrwa do zakończenia pierwszego etapu robót.

Szczegóły zmiany organizacji ruchu na ul. Przemysłowej i Paderewskiego zawierają poniższe plany sytuacyjne (powiększenia po kliknięciu).

grafika: ZDM Konin

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ale zaczną się korki ,oraz będą spóźnione autobusy .Czekałem na ten moment .Obie drogi w kierunku północy miasta do remontu genialny plan .🤣
Dodano: 7.02.2020 15:44    Przez: K
To będziemy mieć korek który nie będzie miał końca . korek V Osiedle ,korek Zatorze, korek na przeprawie i na moście . A kto nam zwróci za paliwo kiedy będziemy stać w korku gigant. Już latem jechałam 1.30 minut Świętojańska - Paderewskiego Szybciej o 20 minut dojechałam z Konina do Poznania .
Dodano: 7.02.2020 18:21    Przez: ~Ola
W Niemczech remontują autostrady zostawiając sobie jeden pas, u nas muszą mieć lotnisko przed - do jazdy wylotowej z Konina od strony wiaduktu powinien zostać tylko jeden pas tylko do jazdy na wprost - bez świateł by luzować ruch w mieście. lewoskręt na Paderewskiego jak pokazany. Od strony Gosławic dwa pasy do jazdy na wprost -w tym prawy skrajne do jazdy w prawo.
Dodano: 7.02.2020 16:36    Przez: Zbyszek
No bo co może pójść nie tak z tak genialnym planem :D ?
Dodano: 7.02.2020 17:30    Przez: R
avatar Ale wy jestescie stekajace kretyni,wiadome jest ze jak jest remont jest gruz......kazdy by jezdził ale jak cos robia to płacz bo korki itd 😂 zrobia bedziesz jezdził i zamknij pysk.
Dodano: 7.02.2020 23:33    Przez: Brejza Czadomen

KOMENTARZE

avatar Proponuję autorowi tekstu aby schemat nowego ruchu pojazdów na tym skrzyżowaniu wstawił jeszcze mniejszy !!! A co, wstawione , wstawione - a że nic nie widać - a kogo to...Gratulacje !!!
Dodano: 07.02.2020 15:29    Przez: Jan Kowalski
Ale zaczną się korki ,oraz będą spóźnione autobusy .Czekałem na ten moment .Obie drogi w kierunku północy miasta do remontu genialny plan .🤣
Dodano: 07.02.2020 15:44    Przez: K
No bo co może pójść nie tak z tak genialnym planem :D ?
Dodano: 07.02.2020 17:30    Przez: R
W Niemczech remontują autostrady zostawiając sobie jeden pas, u nas muszą mieć lotnisko przed - do jazdy wylotowej z Konina od strony wiaduktu powinien zostać tylko jeden pas tylko do jazdy na wprost - bez świateł by luzować ruch w mieście. lewoskręt na Paderewskiego jak pokazany. Od strony Gosławic dwa pasy do jazdy na wprost -w tym prawy skrajne do jazdy w prawo.
Dodano: 07.02.2020 16:36    Przez: Zbyszek
To będziemy mieć korek który nie będzie miał końca . korek V Osiedle ,korek Zatorze, korek na przeprawie i na moście . A kto nam zwróci za paliwo kiedy będziemy stać w korku gigant. Już latem jechałam 1.30 minut Świętojańska - Paderewskiego Szybciej o 20 minut dojechałam z Konina do Poznania .
Dodano: 07.02.2020 18:21    Przez: ~Ola
Drona 2 os. se kup albo po darmowe paliwo do UM ze w korkach stałeś ale podpisz klauzulę ze jak oddadzą drogę to do końca życia za darmo z niej nie skorzystasz...
Dodano: 08.02.2020 13:03    Przez: ~wtf
avatar Ale wy jestescie stekajace kretyni,wiadome jest ze jak jest remont jest gruz......kazdy by jezdził ale jak cos robia to płacz bo korki itd 😂 zrobia bedziesz jezdził i zamknij pysk.
Dodano: 07.02.2020 23:33    Przez: Brejza Czadomen
jakiś jeb..... jesteś czy z urzędu?
Dodano: 08.02.2020 05:53    Przez: ~czado debil
Jak nic nie robią jeszcze gorzej... Mam 41 lat i tam za małolata na sankach jezdzilem bo usypali górkę pod most nie używaną do teraz!!!A jak już budują to też źle.
Dodano: 08.02.2020 12:59    Przez: ~maxxx
człowiek który obraża innych to znaczy że nie ma nic do powiedzenia i taką osoba jesteś Ty .
Dodano: 08.02.2020 13:53    Przez: ~Ola
wtf jaki Ty nie myślisz . Będę korzystać a wiesz dlaczego ? jakbyś wiedział to byś bzdur nie pisał . Place podatek drogowy w paliwie im więcej stoję w korkach tym więcej place podatku a ile zanieczyszczeń a nie ma takiego samochodu który byłby czysty od spalin nawet elektryczny emituje truciznę . jak mogę spalić litr a muszę spalić 2 litry . to resztę niech mi odda ten który powoduje że nie jeździ się płynnie tylko stoki w godzinnych korkach. .
Dodano: 08.02.2020 13:49    Przez: ~Ola
a kiedy się kończy 1 etap robót ...??? nie mają terminu bo się może przesunąć z uwagi na brak kasy na dalszy etap wiec znowu Konin w tej częsci Konina będzie zablokowany i mamy kolejne korki w Koninie dzieki nowej władzy . Czy to było aż tak trudne dopisać do kiedy skoro napisali od kiedy ??
Dodano: 08.02.2020 14:00    Przez: dyzio
Ta władza w Koninie to nawet do sprzątania się nie nadaje. I to cała prawda ? słabeusze i nieudacznicy
Dodano: 08.02.2020 19:45    Przez: ~Ola
maxxx "nie źle " tylko niech to robią z głową, a nie jak zawsze byle było albo jakiś to będzie
Dodano: 08.02.2020 17:14    Przez: ~Ola
Tak z głową za chwilę zamkną Międzylesie bo tak jest w umowie z wykonawcą i co dalej???
Dodano: 08.02.2020 19:01    Przez: ~Lex
lex - . Szczerze nawet nie chce o tym myśleć .
Dodano: 08.02.2020 19:40    Przez: ~Ola
Może tak ruch na Zatorze od strony Niesłusza przez Torową !!!A nie jak teraz przez BP!!! I mamy wtedy dwa pasy do jazdy na wprost!!!ZDM do roboty nygusy pomysł macie za darmo!!!
Dodano: 09.02.2020 06:36    Przez: ~Torowa
Torowa to jest tak zapchana wystarczy że zamkną przejazd to korek do Chopina a może i dalej . Jest to ciasna uliczka. Faktycznie niech trochę pomyślą lenie.
Dodano: 09.02.2020 10:17    Przez: ~Ola
Chodzi o krótki odcinek ulicy Torowej od byłego Konwartu do skrzyżowania z ulicą Paderewskiego wystarczy zrobić prawoskręt na wysokości Konwartu i puścić ruch końcówką Torowej przy BP i w prawo na Paderewskiego.Pewnie to za bardzo skomplikowane dla dyrektora MZD i władz Konina??!!
Dodano: 09.02.2020 21:53    Przez: ~Torowa
1 z 2
12>>