Dzisiaj jest poniedziałek 6 kwietnia 2020, imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17599) SPORT FORUM FIRMY (5475) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 9oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koninianie w "Kwarantańcu" polskich choreografów i ... (0)Wierzbinek. Pomysł na świąteczną dekorację do zrob ... (0)

Konin. Policja podsumowała pierwszy miesiąc kontroli liczników

Dodano: 12.02.2020 13:58
Źródło: LM.pl

O ponad cztery miliony kilometrów zostały cofnięte liczniki samochodów, które skontrolowano tylko w styczniu w Koninie i powiecie konińskim.

Mundurowi od 1 stycznia podczas rutynowych kontroli drogowych sprawdzają stan licznika i porównują go z podanym przez diagnostę w trakcie przeglądu. Wyniki policyjnych kontroli są zatrważające.

- Tylko przez pierwszy miesiąc konińscy policjanci ujawnili kilkadziesiąt zmian wskazań drogomierzy. Były wśród nich sytuacje, które wyraźnie wskazywały na pomyłkę diagnosty, ale wiele spraw będzie musiał rozstrzygnąć sąd – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji. - Są też inne przypadki. Na początku tego tygodnia do KMP w Koninie zgłosiła się kobieta, która kupiła w grudniu opla, a 10 lutego pojechała na przegląd techniczny. Tam dowiedziała się, że podczas przeglądu rok wcześniej jej auto miało wyższy stan licznika i to aż o ponad 100000 km! Złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a ścigany za jego popełnienie będzie prawdopodobnie sprzedający auto – dodaje.

Policjanci radzą, żeby przy zakupie auta sprawdzić go na stronie historiapojazdu.gov.pl, gdzie odnotowana została wartość licznika podczas ostatniego przeglądu technicznego. Konińscy funkcjonariusze wszczęli do tej pory 20 postępowań związanych z cofnięciem licznika.

  • Konin. Policja podsumowała pierwszy miesiąc kontroli liczników

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.