Dzisiaj jest poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21510) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Nowy pomysł na stadion. Jednak na Po ... (0)Konin. W niedzielę przejdzie Marsz Pamięci Żołnier ... (5)

Turek. W strefie płatnego parkowania stanęły w końcu parkomaty

Dodano: 12.02.2020 15:38
Źródło: LM.pl

Turek doczekał się parkomatów. Czternaście urządzeń stanęło w strefie płatnego parkowania w mieście.

Do tej pory w Turku trzeba było uiszczać opłatę za parking u osób obsługujących strefę. Z tym niestety ciągle był problem.

- Najpierw nie było chętnej firmy do obsługi strefy. Ostatecznie, po kilku nierozstrzygniętych przetargach, zgłosiła się chętna firma, na okres roku. Rok minął i od grudnia parkingów w płatnej strefie parkowania nikt nie obsługuje – informuje magistrat.

W związku z tym, miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie firmy, która zainstaluje parkomaty. Najniższą cenę za obsługę nowej strefy parkowania w Turku, zaoferowała jedna z Warszawskich firm. Po zgodzie wydanej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, ustawiono 14 urządzeń. Parkomaty stanęły przy ulicach: Kaliskiej, Pl. Wojska Polskiego, Pl. Sienkiewicza, Szerokiej, Browarnej i Kolskiej. Zaczną działać za kilkanaście dni. 

Bilety będzie można pobrać i opłacić w godzinach płatnego parkowania. Zapłacić będzie można gotówką, albo przy pomocy specjalnej aplikacji na telefon w systemie Android lub IOS, którą wcześniej należy zasilić określoną kwotą. Opłaty za postój pozostały na niezmienionym poziomie, czyli 2 zł za godzinę. Osoby, które nie opłacą postoju, zapłacą 50 zł kary. 

Umowa z firmą obsługującą parkometry obowiązuje do końca 2021 r.

fot. miastoturek.pl

  • Turek. W strefie płatnego parkowania stanęły w końcu parkomaty
  • Turek. W strefie płatnego parkowania stanęły w końcu parkomaty
  • Turek. W strefie płatnego parkowania stanęły w końcu parkomaty

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.