Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16928) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Konin. Radni powiatowi przekazali w użyczenie drogę gm. Rychwał

Dodano: 15.02.2020 13:15
Źródło: LM.pl

Jednogłośnie radni powiatu konińskiego przekazali w użyczenie część drogi powiatowej. Dzięki temu władze gminy Rychwał mogą wnioskować o dofinansowanie jej przebudowy.

Chodzi o drogę powiatową nr 3248 P w okolicy miejscowości Gliny, która swój graniczy z powiatem kaliskim.

- Wiele lat temu umawialiśmy się, że powiat koniński wyremontuje drogę do granic, a powiat kaliski na swoim terenie. My zrealizowaliśmy inwestycję kilka lat temu, a powiat kaliski w minionym roku. Zostało wąskie gardło, mostek na strudze, przez który nie mogą przejeżdżać większe pojazdy, szczególnie maszyny rolnicze – mówi Stanisław Bielik, starosta koniński. - Na otwarcie drogi w powiecie kaliskim rozmawiałem na ten temat z marszałkiem Grabowskim i okazało się, że gmina może aplikować o środku z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych – dodaje.

Żeby było to możliwe, powiat musiał zdecydować o przekazaniu drogi w użyczenie na 5 lat. Radni nie mieli wątpliwości i podczas ostatniej sesji, zdecydowali o tym jednogłośnie. Na przebudowę mostka opracowywany jest projekt. Starosta Bielik szacuje, że wraz z naprawą nawierzchni inwestycja pochłonie 200 – 250 tys. zł.

  • Konin. Radni powiatowi przekazali w użyczenie drogę gm. Rychwał

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.