Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17025) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Organizatorzy Marszu Równości i Tolerancji przeciw dyskryminacji

Dodano: 15.02.2020 13:52
Źródło: LM.pl

Organizatorzy Marszów Równości i Maszu Tolerancji alarmują: Strefy “wolne od LGBT” w Polsce zajmują prawie 98 tysięcy kilometrów kwadratowych, co stanowi już 30 procent powierzchni kraju i jest obszarem większym niż Węgry.

Komitety organizacyjne Marszów Równości w całym kraju oraz Marszu Tolerancji w Koninie wystosowały wspólne stanowisko w sprawie „stref wolnych od LGBT”. Jak podkreślają w minionym roku odbyło się blisko 30 Marszów Równości, a to dwukrotnie więcej niż w 2018 roku i czterokrotnie więcej niż w 2017. 

„To wyraz budowania solidarności Osób LGBT oraz ich Sojuszniczek i Sojuszników: rodzin, przyjaciół, współpracowników, sąsiadów, którzy idą z nami, bo nasze bezpieczeństwo, szczęście oraz nasze prawa są dla nich ważne. Dołączają do nas, często z dziećmi, traktując Marsz jako lekcję różnorodności i obywatelskiej wrażliwości. Wykładniczy przyrost liczby Marszów Równości jest również sprzeciwem wobec rosnącego przyzwolenia na dyskryminację systemową i społeczną lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych, oraz brak konstruktywnych rozwiązań prawnych dotyczących penalizacji mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści oraz wprowadzających do szkół powszechną edukację antydyskryminacyjną. Maszerując pragniemy również zwrócić uwagę na odmawianie osobom nieheteronormatywnym praw obywatelskich m.in. związków partnerskich, równości małżeńskiej, adopcji, prostej procedury prawnego uzgodnienia płci.

Dla społeczności osób nieheteronormatywnych rok 2019 był tak owocny jak i trudny. W debacie publicznej skrótowiec “LGBT” wywoływał skrajne emocje. Na przestrzeni 30 lat toczącej się w Polsce nieefektywnej dyskusji na temat praw społecznych i obywatelskich osób LGBT nie obserwowaliśmy podobnie nasilonej fali nienawiści systemowej, zaplanowanej nagonki i oszczerczych akcji dezinformacyjnych w mediach i przestrzeni publicznej, wzmacniających społeczne uprzedzenia wobec osób LGBT. Również na szczeblu samorządowym forsowane są uwłaczające godności, dehumanizujące stanowiska “przeciwko ideologii LGBT”, oszczerczo kreujące zagrożenie dla społeczeństwa, rodziny i młodzieży ze strony osób nieheteronormatywnych. Już 91 samorządów, w tym pięć wojewódzkich, przyjęło 96 uchwał "anty-LGBT", pośród nich: zaproponowany przez sejmik województwa “sprzeciw wobec ideologii LGBT”, uchwałę opartą na przygotowanej przez Ordo Iuris Samorządowej Karcie Praw Rodzin, lub własną rezolucję. Wspólnym mianownikiem wyżej wymienionych stanowisk jest homofobiczne i transfobiczne przesłanie wyrażone w różny sposób. Strefy “wolne od LGBT” w Polsce zajmują prawie 98 tysięcy kilometrów kwadratowych, co stanowi już 30 procent powierzchni kraju i jest obszarem większym niż Węgry”.

Stanowisko w tej sprawie zajął Rzecznik Praw Obywatelskich, który zaskarżył rezolucje w kilku samorządach. Dyskryminację potępił również Parlament Europejski. Stowarzyszenia Organizujące Marsze Równości w Polsce wyraziły przeciw wobec przyjmowania przez samorządy stanowisk sprzecznych z regulacjami prawnymi w kraju i Europie.

„ Apelujemy o wycofanie się z bezprawnie przyjętych stanowisk i wdrożenie na terenie samorządów programów antydyskryminacyjnych obejmujących przeciwdziałanie ksenofobii, homofobii i wykluczaniu osób z niepełnosprawnościami, w zorganizowaniu których możemy służyć pomocą i współuczestniczyć. Jesteśmy przeciwne_i przejawom dyskryminacji jakichkolwiek grup mniejszościowych ze względu na różnorodne cechy, szczególnie sprzeciwiamy się krzywdzeniu osób z naszej społeczności ze względu na płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową, ekspresję płciową czy cechy płciowe. Osoby członkowskie oraz sojusznicze naszej społeczności, szczególnie te zamieszkujące w “strefach”, pragniemy zapewnić o możliwości uzyskania wsparcia i pomocy w najbliższej organizacji działającej w charakterze antydyskryminacyjnym. Zobowiązujemy się również, że będziemy niestrudzenie działać na rzecz równych praw i nie ustaniemy w organizowaniu Marszów Równości w celu budowania wspierających wspólnot, obalania krzywdzących stereotypów, zwrócenia uwagi na konieczność rozwiązania problemu społecznej i prawnej dyskryminacji osób nieheteronormatywnych”.

  • Organizatorzy Marszu Równości i Tolerancji przeciw dyskryminacji

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Twój stary to zbok,żadnego pedalstwa i kolorowych POkemonów w Polsce nie bedzie !!!!
Dodano: 15.02.2020 17:01    Przez: Brejza Czadomen
Sami sobie winni. Osoby walczące z dyskryminacją, nie szanujący wolności innych, odmiennych ludzi, chyba najbardziej nietolerancyjny że wszystkich. Nie trzeba było kpić z uczuć religijnych innych, nie trzeba było profanować symboli religijnych innych mniejszości i pchać się z "tęczową" NMP na Jasną Górę....
Dodano: 16.02.2020 12:35    Przez: Romek Ress
Jestem wolnym człowiekiem i jeśli prowadzę lokal gastronomiczny, płacę podatki , zatrudniamy innych ludzi i jeśli mam ochotę wprowadzić u siebie wolną strefę to wam nic do tego, tak samo jak mogę zakazać palenia papierosów u mnie w letnim ogródku.
Dodano: 16.02.2020 12:41    Przez: Wolny
LGBT są najbardziej nietolerancji, a Murzyni w Londynie czy Nowym Jorku są największymi rasistami!!!!!
Dodano: 16.02.2020 12:36    Przez: Romek Ress
Szkoda tylko, że wielu biedroidiotów w to uwierzy
Dodano: 16.02.2020 13:40    Przez: Romek Ress

KOMENTARZE

Najpierw należy zniszczyć Kościół,bo to źródło zła i siedlisko zboków.
Dodano: 15.02.2020 14:22    Przez: Grzech Walerian
avatar Twój stary to zbok,żadnego pedalstwa i kolorowych POkemonów w Polsce nie bedzie !!!!
Dodano: 15.02.2020 17:01    Przez: Brejza Czadomen
avatar Grzech Walerian, a ci na ulicy, to według Ciebie, kim są? Lekiem na hemoroidy, czy lekarstwem na całe zło?
Dodano: 15.02.2020 22:34    Przez: Józef Bąk
Lecz się na nogi bo na głowę już za późno
Dodano: 16.02.2020 20:36    Przez: Jan Kowal
Ciekawe czy Biedroniowi i innym uda się załatwić brak dotacji unijnych dla POlski????
Dodano: 16.02.2020 23:43    Przez: Romek Ress
Opozycja Totalna musi jak najszybciej odebrać władzę PISowcom. Kiedy PO, Nowoczesna, SLD, PSL i Wiosna odzyskają władzę trzeba jak najszybciej: 1) Zlikwidować 500 z którego korzysta patologia i biedota. 2) Przywrócić wiek emerytalny 67 lat a nawet podnieść do 70 lat. 3) Przywrócić niesłusznie zabrane emerytury funkcjonariuszom SB - zapracowali przecież na nie. 4) Wprowadzić małżeństwa homoseksualne i adopcje cudzych dzieci - koniec z dyskryminacją. Dzieci z rodzin homofobicznych należy oddawać pod opiekę postępowych par homoseksualnych, żeby wyrosły na porządnych ludzi. 5) Przyjąć 70 tysięcy uchodźców, na których zgodziła się premier Kopacz. Jeżeli Unia będzie chciała żebyśmy przyjęli więcej, należy się zgodzić. 6) Zakończyć konflikt z Unią i Niemcami. Nie może być tak żeby Polska sprzeciwiała się postanowieniom Brukseli i Berlina. Niemcy najlepiej zadbają o nasze interesy. 7) Zlikwidować PRO LIFE tą bezsensowną organizację, która gnębi ludzi i prześladuje Pana Prezydenta Warszawy. 8) ...
Dodano: 16.02.2020 03:58    Przez: Prezes LGBT
8) Przywrócić wolność sądów. Sędziowie nie mogą odpowiadać za swoje wyroki, są przecież niezawiśli. 9) Zlikwidować IPN. Jak wyglądała nasza historia powiedzą nam Niemcy, Żydzi, Ukraińcy. Oni wiedzą najlepiej, nie ma sensu kłócić się z nimi o jakieś stare bzdury. 10) Zlikwidować CBA, i innych tajniaków, którzy czepiają się o jakieś bzdety z VATem. Za PO i PSL nikomu to jakoś nie przeszkadzało. 11) Wszystkie kościoły zamienimy na ośrodki propagowania ideologii LGTBQ . Zakażemy pielgrzymek, na które chodzi wyłącznie Ciemnogród a zamiast tego będziemy dotować Tęczowe Parady Równości w każdym mieście i wsi. 12) Zlikwidujemy płacę minimalną. Skończą się te brednie Kaczysty o 3000 czy 4000 tysiącach pensji dla plebsu. Robotnicy mają zarabiać tyle na ile zgodzi się zapłacić pracodawca. 13) Przywrócimy handlowe niedziele a sklepy będą otwarte także we wszystkie święta i całe noce - My nie obchodzimy żadnego durnego bożego narodzenia ani dnia niepodległości. To nie nasze święta, więc mamy prawo ...
Dodano: 16.02.2020 04:07    Przez: Prezes LGBT
To nie nasze święta, więc mamy prawo w te dni robić zakupy. Jestem pewien, ze kiedy My opozycja przejmiemy władze, bardzo szybko wprowadzimy to wszystko w życie. „Pamiętajcie głosujcie na PO, Nowoczesną, Wiosnę, SLD i LGBT ! wtedy już nie będą potrzebne żadne "Marsze Równości", ani inne "Czarne Marsze".
Dodano: 16.02.2020 04:14    Przez: Prezes LGBT
avatar tylko słuchać i pić zimną wodę ...
Dodano: 16.02.2020 10:49    Przez: zx
Szkoda tylko, że wielu biedroidiotów w to uwierzy
Dodano: 16.02.2020 13:40    Przez: Romek Ress
Sami sobie winni. Osoby walczące z dyskryminacją, nie szanujący wolności innych, odmiennych ludzi, chyba najbardziej nietolerancyjny że wszystkich. Nie trzeba było kpić z uczuć religijnych innych, nie trzeba było profanować symboli religijnych innych mniejszości i pchać się z "tęczową" NMP na Jasną Górę....
Dodano: 16.02.2020 12:35    Przez: Romek Ress
LGBT są najbardziej nietolerancji, a Murzyni w Londynie czy Nowym Jorku są największymi rasistami!!!!!
Dodano: 16.02.2020 12:36    Przez: Romek Ress
Jestem wolnym człowiekiem i jeśli prowadzę lokal gastronomiczny, płacę podatki , zatrudniamy innych ludzi i jeśli mam ochotę wprowadzić u siebie wolną strefę to wam nic do tego, tak samo jak mogę zakazać palenia papierosów u mnie w letnim ogródku.
Dodano: 16.02.2020 12:41    Przez: Wolny
Zlikwidować kaczystan. Człowiek ma być piękny i młody do siedemdziesiąt!!!!!! A tylko praca trzyma człowieka w formie. Kaczor narobi 60 letnich dziadków emerytów...
Dodano: 16.02.2020 13:30    Przez: Szkoda słów
Józef Nowicki (działacz SLD, konińskiej lewicy) wraz z proboszczem parafii św.Maksymiliana chciał uczcić chrzest Polski i na siłę mieszkańcom Sonaty próbował wcisnąć krzyż pod oknami,co po protestach zaskutkowało krzyżem w środku Zatorza..... A na stronie Biedronia na FB pisali brednie, ile to krzyży PiS nastawiał w Polsce. Może i na stawiali, ale w Koninie chrzest POLSKI czciła lewica!!!!!!
Dodano: 16.02.2020 13:35    Przez: Romek Ress
Podczas protestu pod Sonatą Biedronie się spalały, wypisywali teksty poparcia, a aferę z krzyżem rozdmuchał były baron PZPR, działacz lewicy
Dodano: 16.02.2020 13:38    Przez: Romek Ress
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.