Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17733) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 11oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (0)Wielu dla niej „pompuje”, a pieniędzy wciąż brakuj ...

"Miód zatorzański" dla mieszkańców. Ule na dachu spółdzielni

Dodano: 15.02.2020 20:45
Źródło: LM.pl

„Zatorzański miód” będzie produkowany na konińskim osiedlu. Wszystko dlatego, że na dachu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” staną ule. To będzie pierwsze takie miejsce w okolicy.

To kolejny pomysł prezesa SM „Zatorze”. Jak mówi Maciej Ostrowski, wszystko to ze świadomego podejścia do ekologii i przyrody.

- Wszyscy mówią, że pszczoły są na wyginięciu, a bez pszczół wyginiemy i my. Z zaprzyjaźnionym bartnikiem z Brzeźna stwierdziliśmy, że możemy postawić ule na dachu spółdzielni – mówi Maciej Ostrowski. - Myślę, że pszczoły pokochają to miejsce. Na naszym osiedlu jest bardzo dużo lip, drzew kwietnych i miododajnych, a nasze akcje na najbardziej ukwiecone balkony powodują, że tych kwiatów jest bardzo dużo - dodaje.

Dwa ule, w których zamieszka 200 tysięcy pszczół mają trafić na spółdzielniany dach w okolicach kwietnia. Wcześniej zostaną zaprezentowane mieszkańcom.

- Zaprosimy zainteresowanych do budynku spółdzielni i pokażemy im jak to wszystko będzie funkcjonować, żeby nie bali się pszczół. To będą pszczoły miododajne, nie wykazujące żadnej agresji – mówi Maciej Ostrowski. - Miód po zbiorach będziemy rozlewać w małe słoiki i rozdawać mieszkańcom. Nie będziemy go sprzedawać, bo nie jesteśmy nakierowani na pozyskiwanie zysku finansowego, tylko chcemy żeby to był zysk dla przyrody – dodaje.

„Miód zatorzański” - bo tak ma się on nazywać będzie do odbioru w spółdzielni. A wszystko to ma się odbywać bezkosztowo.

- Bartnik ufunduje ule, będzie o nie dbał i zbierał miód. Wszystko to w ramach troski o środowisko, więc koszt tej inwestycji ze strony spółdzielni to zero złotych – podkreśla Maciej Ostrowski.

Na tym nie koniec. Spółdzielnia planuje zamontować też kamery, tak żeby mieszkańcy mogli na żywo podglądać co porabiają pszczoły i co dzieje się w ulach.

  • "Miód zatorzański" dla mieszkańców. Ule na dachu spółdzielni

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Wspomniano w wywiadzie radiowym przez Pana Macieja Ostrowskiego, iż wyprodukowany przez pszczoły "spółdzielcze" miód będzie w małych słoiczkach rozdawany mieszkańcom Zatorza. Brawo za pomysł i realizację.
Dodano: 15.02.2020 22:05    Przez: Master Fishing
avatar POmysł z serii kozy na wyspie W Warszawie, kwietna łąka naprzeciw Sądu Rejonowego przy ulicy Chopina? Wszystko w oparciu o opinie "ekspertów" i sprowadzające się do wyłudzania pieniędzy przez wiadomo kogo. Najpierw totalne wycinanie drzew i krzewów w Koninie, a później POzorowanie troski o środowisko. Jeżeli "zaprzyjaźniony" bartnik rekomenduje miód z pasiek przy ruchliwych trasach, to trzeba jego nazwisko ujawnić ewentualnym nabywcom "zdrowego" i "ekologicznego" produktu. Klientów z pewnością nie zabraknie.
Dodano: 15.02.2020 22:22    Przez: Józef Bąk
Chciałbym zasugerować albo przypomnieć pomysłodawcom, że teren Zatorza objęty jest strefą zapowietrzoną z uwagi na Zgnilec Amerykański w związku z czym przemieszczanie pszczół na tym terenie jest zabronione
Dodano: 16.02.2020 15:11    Przez: Plebs

KOMENTARZE

A co z miodem? Po ile będą sprzedawać? Czy dostanie spółdzielnia
Dodano: 15.02.2020 21:50    Przez: Anna
avatar Wspomniano w wywiadzie radiowym przez Pana Macieja Ostrowskiego, iż wyprodukowany przez pszczoły "spółdzielcze" miód będzie w małych słoiczkach rozdawany mieszkańcom Zatorza. Brawo za pomysł i realizację.
Dodano: 15.02.2020 22:05    Przez: Master Fishing
avatar Uczciwiej będzie jak Pan Maciej Ostrowski sam na sobie bedzie eksperymentował, nie narażając innych.
Dodano: 15.02.2020 22:26    Przez: Józef Bąk
avatar POmysł z serii kozy na wyspie W Warszawie, kwietna łąka naprzeciw Sądu Rejonowego przy ulicy Chopina? Wszystko w oparciu o opinie "ekspertów" i sprowadzające się do wyłudzania pieniędzy przez wiadomo kogo. Najpierw totalne wycinanie drzew i krzewów w Koninie, a później POzorowanie troski o środowisko. Jeżeli "zaprzyjaźniony" bartnik rekomenduje miód z pasiek przy ruchliwych trasach, to trzeba jego nazwisko ujawnić ewentualnym nabywcom "zdrowego" i "ekologicznego" produktu. Klientów z pewnością nie zabraknie.
Dodano: 15.02.2020 22:22    Przez: Józef Bąk
avatar miodzik też już niedobry ?
Dodano: 16.02.2020 10:46    Przez: zx
E Bąk Burczymucha
Dodano: 16.02.2020 11:50    Przez: ~XxX
Co z tymi co są uczuleni ? Mają się przeprowadzić czy spółdzielnia będzie co miesiąc fundować adrenaline bo tylko taki jest okres ważności na to...
Dodano: 16.02.2020 00:44    Przez: Mieszkaniec
uczulenie wiedzą co mogą spożywać,nie p. zmartwienie
Dodano: 16.02.2020 10:14    Przez: ~zk
mówię o ukończeniu d e b. i l u ,,zk,, za biurka spółdzielni
Dodano: 17.02.2020 03:54    Przez: ~mieszkaniec
A Pan Prezes wziął pod uwagę, że w lokalach sąsiadujących ze spółdzielnią, w lokalach wynajmowanych od spółdzielni pracują ludzie, którzy mogą być uczulone na ukąszenia owadów latających???? Poza tym nie wiem czy to dobry pomysł produkcji miodu w otoczeniu takiego zanieczyszczenia powietrza.....poza tym pszczoły przyciągają szerszenie....żeby z tego nieszczęścia nie było
Dodano: 16.02.2020 10:54    Przez: Romek Ress
pesymista
Dodano: 16.02.2020 10:56    Przez: ~zk
Bartnik powinien wiedzieć, że nie produkuje się miodu wśród pięciu ruchliwych ulic, w otoczeniu wielkich, ruchliwych parkingów...... Prezes powinien podać jego nazwisko, bo w taki sposób ludzie będą omijać z daleka wszystkich barwników z Brzeźna....
Dodano: 16.02.2020 10:57    Przez: Olać miód z Brzeźna
To zajebiścieeee. Okna latem nie otworzysz, na balkon nie wyjdziesz bo wszędzie będą pszczoły, a za nimi i szerszenie, które żerują na pobieraniu pszczołom miodu itd....
Dodano: 16.02.2020 11:03    Przez: Uczulony z n-go 1
To dobrz że w polsce nie ma jadowitych psów bo przynajmniej nikt już w kloca by nie wszedł.
Dodano: 16.02.2020 11:57    Przez: ~Zenek
80 procent żywności na świecie powstaje dzięki pszczołom.Nie bójcie się pszczółki.Inicjatywa świetna.
Dodano: 16.02.2020 12:49    Przez: ~zk
Lepiej by wymienili żarówki w klatkach na Led. Zaoszczędzony prąd mógł by obniżyć czynsz.
Dodano: 16.02.2020 13:35    Przez: ~zatorzanin
I ruchome schody