Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości"Miód zatorzański" dla mieszkańców. Ule na dachu spółdzielni

"Miód zatorzański" dla mieszkańców. Ule na dachu spółdzielni

Dodano: , Żródło: LM.pl
"Miód zatorzański" dla mieszkańców. Ule na dachu spółdzielni

„Zatorzański miód” będzie produkowany na konińskim osiedlu. Wszystko dlatego, że na dachu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” staną ule. To będzie pierwsze takie miejsce w okolicy.

To kolejny pomysł prezesa SM „Zatorze”. Jak mówi Maciej Ostrowski, wszystko to ze świadomego podejścia do ekologii i przyrody.

- Wszyscy mówią, że pszczoły są na wyginięciu, a bez pszczół wyginiemy i my. Z zaprzyjaźnionym bartnikiem z Brzeźna stwierdziliśmy, że możemy postawić ule na dachu spółdzielni – mówi Maciej Ostrowski. - Myślę, że pszczoły pokochają to miejsce. Na naszym osiedlu jest bardzo dużo lip, drzew kwietnych i miododajnych, a nasze akcje na najbardziej ukwiecone balkony powodują, że tych kwiatów jest bardzo dużo - dodaje.

Dwa ule, w których zamieszka 200 tysięcy pszczół mają trafić na spółdzielniany dach w okolicach kwietnia. Wcześniej zostaną zaprezentowane mieszkańcom.

- Zaprosimy zainteresowanych do budynku spółdzielni i pokażemy im jak to wszystko będzie funkcjonować, żeby nie bali się pszczół. To będą pszczoły miododajne, nie wykazujące żadnej agresji – mówi Maciej Ostrowski. - Miód po zbiorach będziemy rozlewać w małe słoiki i rozdawać mieszkańcom. Nie będziemy go sprzedawać, bo nie jesteśmy nakierowani na pozyskiwanie zysku finansowego, tylko chcemy żeby to był zysk dla przyrody – dodaje.

„Miód zatorzański” - bo tak ma się on nazywać będzie do odbioru w spółdzielni. A wszystko to ma się odbywać bezkosztowo.

- Bartnik ufunduje ule, będzie o nie dbał i zbierał miód. Wszystko to w ramach troski o środowisko, więc koszt tej inwestycji ze strony spółdzielni to zero złotych – podkreśla Maciej Ostrowski.

Na tym nie koniec. Spółdzielnia planuje zamontować też kamery, tak żeby mieszkańcy mogli na żywo podglądać co porabiają pszczoły i co dzieje się w ulach.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole