Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17083) SPORT FORUM FIRMY (5477) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Konin.Na Zatorzu powstaje pierwszy parking tylko dla mieszkańców

Dodano: 16.02.2020 11:59
Źródło: LM.pl

Do 1 marca mieszkańcy konińskiego Zatorza powinni zaopatrzyć się w identyfikatory. Wszystko dlatego, że od tego dnia zacznie działać pierwsza na tym osiedlu strefa parkingowa z zakazem ruchu.

Powodem wprowadzenia pierwszej strefy z zakazem ruchu są stale zajęte miejsca parkingowe przez osoby, które nie chcą zostawiać swoich samochodów w Strefie Płatnego Parkowania. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zatorze” na wniosek mieszkańców kilku bloków zlokalizowanych naprzeciwko Sądu Rejonowego, postanowiła na trzech parkingach wprowadzić zakaz ruchu. Z 90 miejsc postojowych będą mogli korzystać jedynie mieszkańcy Zatorza. Ale żeby to zrobić, muszą oni mieć identyfikatory zawierające adres zamieszkania (bez numeru mieszkania), numer rejestracyjny samochodu i pieczęć spółdzielni. Można je już bezpłatnie odbierać w siedzibie SM „Zatorze”.

- Mieszkańcy ośmiu nieruchomości położonych najbliżej tego parkingu dostali informację na 30 dni przed wprowadzeniem strefy. Identyfikator należy umieścić za przednią szybą. Po 1 marca, kiedy strefa zacznie obowiązywać, za brak identyfikatora grozić będzie mandat w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych – mówi Maciej Ostrowski, prezes SM „Zatorze”.

Co ważne, identyfikatory powinni posiadać wszyscy mieszkańcy Zatorza. To umożliwi im korzystanie z parkingów objętych strefą zakazu ruchu. Ten naprzeciwko sądu będzie pierwszym tego typu miejscem, ale prezes spółdzielni nie wyklucza, że pojawią się kolejne.

- Będziemy obserwować jak to się sprawdza, ale już myślimy o wprowadzeniu podobnej strefy w okolicach ul. Wiechowicza 1, 2, 3. Osoby przyjeżdżające do przychodni nie korzystają tam z parkingu buforowego, tylko zajmują parkingi mieszkańców – podkreśla Maciej Ostrowski.

Na całym osiedlu Zatorze miejsc parkingowych jest około 2000. Lokalizacji, gdzie można ograniczyć ruch są zaledwie cztery, ale dzięki identyfikatorom mieszkańcy będą mogli korzystać z każdej z nich. 

  • Konin.Na Zatorzu powstaje pierwszy parking tylko dla mieszkańców
  • Konin.Na Zatorzu powstaje pierwszy parking tylko dla mieszkańców
  • Konin.Na Zatorzu powstaje pierwszy parking tylko dla mieszkańców
  • Konin.Na Zatorzu powstaje pierwszy parking tylko dla mieszkańców

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mam nadzieję, że mieszkańcy Zatorza zastosują się także do wszystkich ograniczeń obowiązujących w innych częściach miasta i nie będą się zatrzymywać ,a tym bardziej parkować swoich aut na miejscach przeznaczonych dla mieszkańców V osiedla, legionów, Dworcowej, al.1 maja, Chorznia czy Starego Konina????
Dodano: 16.02.2020 12:24    Przez: Romek Ress
I niech nie parkują swoich samochodów podczas seansów w KDK, bo notoryczne jest, że mieszkańcy nie zajmują miejsc przed KDK tylko parkują na terenie miasta na miejscach dla mieszkańców Bydgoskiej, pl. Górnika, Energetyką czy al. 1 maja
Dodano: 16.02.2020 12:28    Przez: Mieszkańcy
Oby mieszkańcy Zatorza nie parkowali swoich samochodów przy 11 listopada,czy na Wyszyńskiego, gdy udają się do MAXMedu...w końcu to są miejsca dla mieszkańców KSM, a pacjenci mają korzystać z parkingów buforowych
Dodano: 16.02.2020 13:43    Przez: Obyy
Czy wam to już na dekiel bije . Co wy wyrabiacie . To dajcie identyfikatory tym którzy chcą tego zakazu żeby nie stawali na innych osiedlach jak tak bardzo pragną strefy dla siebie . Dzielicie ludzi.
Dodano: 16.02.2020 14:36    Przez: ~Edek
Calkowicie sie zgadzam z tymi wypowiedziami z komentarzy glupota nic pozatym
Dodano: 16.02.2020 15:31    Przez: ~koninianka

KOMENTARZE

Mam nadzieję, że mieszkańcy Zatorza zastosują się także do wszystkich ograniczeń obowiązujących w innych częściach miasta i nie będą się zatrzymywać ,a tym bardziej parkować swoich aut na miejscach przeznaczonych dla mieszkańców V osiedla, legionów, Dworcowej, al.1 maja, Chorznia czy Starego Konina????
Dodano: 16.02.2020 12:24    Przez: Romek Ress
Parking tylko dla mieszkańców .... To troche trąca jak strefa wolna od lgbt...
Dodano: 16.02.2020 15:52    Przez: Mieszkaniec
I niech nie parkują swoich samochodów podczas seansów w KDK, bo notoryczne jest, że mieszkańcy nie zajmują miejsc przed KDK tylko parkują na terenie miasta na miejscach dla mieszkańców Bydgoskiej, pl. Górnika, Energetyką czy al. 1 maja
Dodano: 16.02.2020 12:28    Przez: Mieszkańcy
Oby mieszkańcy Zatorza nie parkowali swoich samochodów przy 11 listopada,czy na Wyszyńskiego, gdy udają się do MAXMedu...w końcu to są miejsca dla mieszkańców KSM, a pacjenci mają korzystać z parkingów buforowych
Dodano: 16.02.2020 13:43    Przez: Obyy
Czy wam to już na dekiel bije . Co wy wyrabiacie . To dajcie identyfikatory tym którzy chcą tego zakazu żeby nie stawali na innych osiedlach jak tak bardzo pragną strefy dla siebie . Dzielicie ludzi.
Dodano: 16.02.2020 14:36    Przez: ~Edek
Calkowicie sie zgadzam z tymi wypowiedziami z komentarzy glupota nic pozatym
Dodano: 16.02.2020 15:31    Przez: ~koninianka
To mamy wolność !!!!!!!! Proponuję nie wpuszczać mieszkańców z Zatorza do innych osiedli niech fruwają i z puszczają się po linie . Co za idiotyczny pomysł . 🙃
Dodano: 16.02.2020 18:15    Przez: ~Ola
Dzielenie ludzi... Jestem mieszkańcem zatorza ale też Konina. Jest to podział ludzi ale bardziej mi to przypomina chęć przymuszenia do parkowania w płatnej strefie.Padło akurat na zatorze ale myślę że jeśli miasto zobaczy większe wpływy ze strefy koło sądu rejonowego zrobią to w całym mieście " podzielą ludzi". Paranoja jakaś... Są miejsca w Koninie gdzie naprawdę by to się przydało a myślę że akurat w tym miejscu nie do końca jest to uzasadnione. Co maja powiedzieć na 11listopada, legionów,energetyka, galeriowiec, tuwima, legionów ,pl.gornika itd.itd.🥴
Dodano: 16.02.2020 18:37    Przez: ~mieszkaniec zatorza
Identyfikator to bardzo kiepski pomysł, prawidłowo powinna być nalepka pod szybą aby można było szybko ustalić czy ów mieszkaniec zatorza nie parkuje w innej części Konina i nie blokuje komuś miejsca parkingowego.
Dodano: 16.02.2020 18:52    Przez: ~Kierowca
Kierowca czy Ty naprawdę myślisz że to mieszkańcy zatorza i tego bloku wnioskowsli do SM Zatorze? Niewiarygodne, miasto szuka wszelkimi sposobami jak wyciągnąć z mieszkańców kasę, za chwilę będzie to na wszystkich osiedlach żeby nabijać kasę ze strefy parkowania. Dziwię się że ludzie wszystko łykają jak kluski... Co temu winni mieszkańcy Zatorza? Chłopie to tak jakby mieć pretensje do mieszkańców piątego osiedla że autobus 59 się spóźnia bo jedzie przez ich osiedle a tam są korki... jak wina niczyja🙄🙄🙁🙁.
Dodano: 16.02.2020 22:30    Przez: ~mieszkaniec zatorza
a jeśli ów mieszkaniec zatorza tylko jego drugiej części zaparkuje gdzie indziej to co zrobisz??? zarysujesz mu auto czy co bo jakoś to dziwnie brzmi... a ten ów mieszkaniec zatorza ma wideorejestratory, wszędzie dzisiaj masz kamery na ulicach i co??? chyba że zadzwonisz do Mariana Banasia i mu o wszystkim opowiesz... Naklejki czy identyfikatory czy inne badziewia- świat staje na głowie
Dodano: 16.02.2020 22:51    Przez: ~koninek
Nie wiem jeszcze co należy zrobić, ale na pewno powinny być naklejki na szybę, aby mieszkańcy innych dzielnic i innych SM wiedzieli, kto zajął im miejsce parkingowe. Wtedy trzeba delikatnie i dobitnie dać znać autku, że swoje miejsce ma na Zatorzu
Dodano: 17.02.2020 13:23    Przez: Romek Ress
To samo powinni zrobić w takim razie z parkingami na ul. Sosnowej na przeciwko szkoły podstawowej nr 3. Mieszkańcy musza szukać miejsc parkingowych z dala od domu.
Dodano: 16.02.2020 18:58    Przez: Maciej Rogulski
Pracownicy tam parkują bo miejsc w strefie płatnego parkowania jest za mało, z drugiej strony jeśli wszystkie miejsca będą zajęte przez pracowników to gdzie będą mogli zaparkować klienci?
Dodano: 16.02.2020 19:00    Przez: ~Kierowca
A gdzie byłeś człowieku jak Ci pod klatką na sosnowej market budowali? Trzeba było się zebrać wtedy i zrobić sprzeciw. Teraz macie pretensje że nie ma miejsc parkingowych. Za chwilę pod nosem będziecie mieć estakadę