Dzisiaj jest środa 1 kwietnia 2020, imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17581) SPORT FORUM FIRMY (5469) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
7 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Obowiązek noszenia masek. List otwarty lekarzy PPO ... (1)Konin. Zamknięty park i zakaz korzystania z roweró ... (0)

Harcerze świętują Dzień Myśli Braterskiej. 400 osób na biwaku

Dodano: 21.02.2020 11:18
Źródło: LM.pl

W braterskim kręgu konińscy harcerze wspomną pierwszego druha. Około czterystu osób weźmie udział w biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Już w ten weekend konińska komenda Hufca ZHP zaprasza wszystkich harcerzy na biwak, podczas którego przewidziano liczne zabawy, niespodzianki i doświadczenia naukowe. Złaz organizowany jest z okazji Dnia Myśli Braterskiej. To przypadające na 22 lutego święto wszystkich skautów. Od piątku do niedzieli blisko czterysta harcerek i harcerzy z regionu konińskiego będzie spędzać czas w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka przy ulicy Kaliskiej w Koninie.

Dla harcerzy to okazja do przeżycia czegoś niezwykłego w gronie przyjaciół. I choć podobnych okazji mają w ciągu całego roku wiele, spotykając się na zbiórkach, to ten dzień jest inny, jest wyjątkowy – mówi harcmistrz Michał Kałużny, komendant konińskiego hufca ZHP.

Dzień Myśli Braterskiej to okazja do składania życzeń, wysyłania kartek, organizowania gier terenowych, wręczania prezentów oraz spotkań przy ognisku. W programie konińskiego biwaku Dnia Myśli Braterskiej przewidziano liczne zabawy, niespodzianki i doświadczenia. Te ostatnie będą wykonywane podczas Harcerskiego Festiwalu Nauki.

Z założenia Dzień Myśli Braterskiej to czas, gdy harcerze na całym świecie świętują urodziny założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się podczas 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem do jego obchodów dołączyli również skauci. Brawo dziewczyny! – dodaje harcmistrzyni Justyna Hyża-Chmielewska, zastępczyni komendanta Hufca ZHP Konin.

źródło: P. Pęcherski (Zespół Promocji i Informacji Hufca ZHP Konin)

  • Harcerze świętują Dzień Myśli Braterskiej. 400 osób na biwaku

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.