Dzisiaj jest środa 1 kwietnia 2020, imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17494) SPORT FORUM FIRMY (5469) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
7 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Obowiązek noszenia masek. List otwarty lekarzy PPO ... (3)Konin. Zamknięty park i zakaz korzystania z roweró ... (0)

Wilczyn. Bezrobocie spadło o ponad trzy procent. Będą targi pracy

Dodano: 21.02.2020 12:35
Źródło: LM.pl

O 3,3% spadło bezrobocie rejestrowane w gminie Wilczyn w 2019 roku w porównaniu do roku 2018. - Sytuacja zarówno w Polsce, jak i powiecie wyglądała bardzo korzystnie - ocenia Anna Subda, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie.

Informację o sytuacji na rynku pracy w gminie Wilczyn dyrektor Anna Subda przedstawiła podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Wilczynie. W konińskim PUP w 2019 roku zarejestrowanych było 5768 bezrobotnych. Z gminy Wilczyn pracy szuka 236 mieszkańców, co stanowi 4,1% wszystkich bezrobotnych w konińskim PUP. Bezrobocie rejestrowane w gminie Wilczyn spadło o 3,3% w porównaniu do roku 2018. - Sytuacja zarówno w Polsce, jak i powiecie wyglądała bardzo korzystnie. Nastąpił znaczny spadek bezrobocia - ocenia dyrektor PUP w Koninie.

Największy spadek, dziesięcioprocentowy, PUP odnotował w gminie Wilczyn w maju, później liczba zarejestrowanych bezrobotnych sukcesywnie rosła. Większość bezrobotnych stanowią kobiety (61,5%), bezrobotni długotrwale (ponad 60%), pomiędzy 25., a 40. rokiem życia (57,2%) z wykształceniem gimnazjalnym i niższym oraz zasadnicznym zawodowym. 

Choć bezrobocie spada, spada równocześnie liczba ofert pracy zgłaszanych do PUP przez pracodawców z gminy Wilczyn. W 2019 roku takich ofert było 57. Ponadto 24 osoby skorzystały ze stażów, a dziesięć - z prac społecznie użytecznych. Mieszkańcy gminy Wilczyn są jednak bardziej aktywni i przedsiębiorczy. Jedenaście osób skorzystało z dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a pięć z bonów na zasiedlenie się. To jednarazowa pomoc finansowa w wysokości ośmiu tysięcy złotych dla osób, które znajdują pracę w miejscowości powyżej 80 km od miejsca swojego zamieszkania. 

Pozostali bezrobotni będą mieli okazję na poszukanie zatrudnienia podczas targów pracy, które organizowane są przez PUP oraz samorządy Kazimierza Biskupiego, Kleczewa i Wilczyna. Odbędą się one 20 maja o godz. 9.00 w Kleczewie.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.