Dzisiaj jest czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18127) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
22 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Specjalna aplikacja do segregacj ... (0)Konin. Zdezynfekowano budynek II Liceum Ogólnokszt ... (0)

Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telefonie "od wnuczka"

Dodano: 21.02.2020 13:18

83-letnia mieszkanka Konina straciła 58.000 zł. Chciała pomóc domniemanemu wnukowi i córce, którzy potrzebowali pieniędzy na rzekome zadośćuczynienie za wypadek. Nie dzwoniła ani córka, ani wnuk, tylko oszust.​

 Do starszej kobiety zadzwonił telefon, a rozmówca podając się za wnuka poinformował o pilnej potrzebie znacznej pożyczki, która miała być przeznaczona na pokrycie strat po spowodowanym wypadku. 83-latka nie była jedyną kobietą, do której zadzwonili wczoraj oszuści. Wcześniej kilka osób dzwoniło do dyżurnego konińskiej jednostki z informacją o próbie wyłudzenia pieniędzy. Ten natychmiast uruchomił system powiadamiania SMS-owego, a wiadomość o zagrożeniu dotarła do bankowców i operatora aplikacji BLISKO w Urzędzie Miejskim w Koninie. Dzięki temu ostatniemu wszyscy użytkownicy aplikacji już kilkanaście minut później dostali ostrzeżenie na swoje smartfony.

Tym razem jednak policyjny system, który niejednokrotnie pomógł ocalić oszczędności był bezsilny, ponieważ 83-latka miała pieniądze w domu. Straciła 58000 złotych przekazując je oszustom, a następnie… zadzwoniła do bliskich z pytaniem czy faktycznie potrzebują tej pomocy. Gdyby telefon wykonała przed przekazaniem pieniędzy, nie doszło by do oszustwa.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   oszustwo na wnuczka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Tyle komunikatów ostrzegających,nie pomogło.Wnuczęta porozmawiajcie z babcia mi,dziadkami.
Dodano: 21.02.2020 15:31    Przez: ~zk
Czy to ma coś wspólnego z konorovirusa???
Dodano: 21.02.2020 19:02    Przez: ~Janusz Nosacz
Jakoś nie mogę wzbudzić w sobie współczucia dla głupoty ludzkiej.Dzieci w swojej bezmyślności też straciły tę kasę.Wygrał młody i prężny początkujący biznesmen.
Dodano: 22.02.2020 16:43    Przez: Grzech Walerian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.