Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17487) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

Między modą a sztuką, czyli pokaz w Młodzieżowym Domu Kultury

Dodano: 23.02.2020 10:56

W Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie w ramach projektu Konin Miasto Kobiet, 8 marca odbędzie się pokaz kolekcji Moniki Izabeli Kostrzewy, projektantki, z Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego UAM w Kaliszu. 

Prof.  UAM dr hab. Monika Izabela Kostrzewa na co dzień jest wykładowcą Wydziału Pedagogiczno -Artystycznego UAM w Kaliszu, gdzie prowadzi Pracownię Sztuk Projektowych. Spod jej skrzydeł w modowy świat wyfrunęło wielu grafików, projektantów i specjalistów zajmujących się odzieżowymi markami. W niedzielny wieczór oprócz jej pokazu „Oblicza kobiety” będzie można zobaczyć także trzy kolekcje studentów: Edyty Cichomskiej, Małgorzaty Pawlik i Adama Grześkowiaka. Spotkanie z projektantką – zgodnie z podtytułem „Między modą a sztuką” - będzie także okazją do rozmów o artystycznej stronie projektowania ubiorów i o potrzebie indywidualnego podejścia do swego wyglądu.

Kolekcje zaprezentują modelki, tancerki Top Dance MDK Konin pod opieką Agnieszki Łapaj-Lewandowskiej. O fryzury zadbają uczennice ZS im. M. Kopernika w Koninie pod opieką Katarzyny Staszewskiej, natomiast o makijaże uczennice WSCKZiU pod opieką Marleny Jaworskiej. Współorganizatorem pokazu jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Kolekcje Moniki Izabeli Kostrzewy są najczęściej efektem ciekawych zderzeń barw, form i faktur. W najnowszej propozycji znanemu od ponad dwóch tysięcy lat papierowi kreatorka nadała cechy tkaniny i zestawiła go z równie wyjątkową strukturą, jaką jest skóra. Skóra, pergamin czy papier, choć zdają się całkowicie od siebie różnić, to jednak mają wiele punktów stycznych. Warto zwrócić uwagę, że stworzone przez Kostrzewę formy nie są dane raz na zawsze, że można je modyfikować, a poszczególne elementy, zwłaszcza papierowe, traktować jak biżuterię na wyjątkowe okazje. Dzięki dekonstrukcji w strojach o charakterze unikatowym można zmieniać ich funkcję, czyniąc z nich całodzienny ubiór eleganckiej, współczesnej kobiety.

  • Konin. Między modą a sztuką w Młodzieżowym Domu Kultury

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin miasto kobiet 2020,   pokaz mody,   MDKDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.