Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17063) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
11 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Policja ostrzega przed podawaniem danych wrażliwych oszustom

Dodano: 23.02.2020 13:10

Kody BLIK, hasła dostępu, czy inne dane pozwalające na dostęp do konta w banku lub dokonywanie transakcji – to wszystko staje się ostatnio celem ataków oszustów. 

Co jakiś czas do konińskiej komendy zgłaszają się pokrzywdzeni, którzy zostali oszukani w przeróżny sposób, jednak zawsze towarzyszy tym oszustwom podobny sposób działania – wyłudzają wrażliwe dane, przy pomocy których kradną pieniądze z kont bankowych. Dzieje się to niestety za zgodą przyszłej ofiary, która w kluczowym momencie nie zachowała odpowiednich środków ostrożności. Najczęściej takim sytuacjom można zapobiec, nie podając danych przestępcom, którzy jawią się pod różnymi postaciami, często znajomych z serwisów społecznościowych.

Podobnych środków ostrożności nie zachowała też mieszkanka powiatu słupeckiego. W czwartek 20 lutego udostępniła wiele swoich wrażliwych danych przestępcom. Byli co prawda bardzo sprytni, ale gdyby pokrzywdzona nie podała wszystkiego czego zażądali, nie udałoby im się wyprowadzić z jej konta dużej sumy. Kobieta straciła 950 000 zł. Poszukiwania sprawców na pewno będą żmudne, a nawet ich odnalezienie i skazanie przez sąd nie będzie gwarantować, że pieniądze wrócą do właścicielki.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   dane wrażliwe,   oszustwa,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Za komuny takich problemów nie było.Tylko za dużo octu gdzieniegdzie.
Dodano: 23.02.2020 19:37    Przez: Grzech Walerian

KOMENTARZE

Za komuny takich problemów nie było.Tylko za dużo octu gdzieniegdzie.
Dodano: 23.02.2020 19:37    Przez: Grzech Walerian
coooo ? milion zł miała na koncie. Taką sumę i taka nawina? Coś.mi tu nie gra l.
Dodano: 24.02.2020 16:25    Przez: ~oj

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.