Dzisiaj jest środa 1 kwietnia 2020, imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17513) SPORT FORUM FIRMY (5469) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
7 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Obowiązek noszenia masek. List otwarty lekarzy PPO ... (3)Konin. Zamknięty park i zakaz korzystania z roweró ... (0)

Wilczyn. Dyskusja nad planem. Radni boją się dzielenia działek

Dodano: 25.02.2020 16:42
Źródło: LM.pl

Czy gmina Wilczyn ma przystąpić do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego? Dyskusja nad tą kwestią toczyła się podczas ostatniej sesji Rady Gminy Wilczyn.

Chodzi o tereny nad Jeziorem Wilczyńskim, na których położony jest ośrodek SunSport Mrówki. Obecna właścicielka chciałaby rozszerzyć działalność i wybudować hotel. By dostać pozwolenie na budowę potrzebuje jednak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Wójt uchwałę o przystąpieniu do sporządzania takiego planu zaproponował Radzie Gminy Wilczyn.

Radni podczas ostatniej sesji zgłaszali jednak uwagi odnośnie tego pomysłu. Największe zaniepokojenie wzbudzał fakt możliwości późniejszego podzielenia działek przez właściciela i ich odsprzedaży. - My się zabezpieczamy w miejscowym planie, żeby nie można było dzielić na malutkie działki. Tutaj nie damy warunków zabudowy na maleńkie działki, żeby później je sprzedać. W ten sposób chronimy swój interes - uspokajał wójt Grzegorz Skowroński.

Jednocześnie przekonywał, że rozbudowa ośrodka to piętnaście nowych miejsc pracy w sezonie letnim oraz zwiększone wpływy z podatków do budżetu gminy. Chwalił również dotychczasową współpracę z właścicielem ośrodka. - Patrząc na to, co zrobiła ta pani, z tego ośrodka, który był wcześniej, uważam, że należy współpracować i zaufać, że ktoś ma dobre chęci i chce z gminą współpracować i chce tu inwestować. Z terenu naszej gminy wiele osób chce sprzedawać domki, rezygnować ze względu na trudną sytuację w naszych jeziorach. A ta pani chce inwestować pieniądze - mówił Grzegorz Skowroński.

Podkreślał również, że uchwała o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania to dopiero początek prac. - Pani urbanistka musi przyjechać, przedstawić nam, zanim podniesiemy ręce, że ten miejscowy plan uchwalamy. Mówimy na razie o przystąpieniu.

Radni pytali również o możliwość zwrócenia gminie kosztów sporządzenia planu przez właścicielkę ośrodka. Pojawiały się pomysły sponsorowania jednego z klubów sportowych z Wilczyna. Wójt jednak takie pomysły odrzucał. - Nie będę w ten sposób kupczył - mówił Grzegorz Skowroński. Szacunkową kwotę dwunastu tysięcy złotych gmina zapłaci sama. 

Ostatecznie Rada Gminy Wilczyn przyjęła uchwałę dziesięcioma głosami za i czterema przeciw.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.