Dzisiaj jest sobota 8 maja 2021, imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17116) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 4oC
Jutropogoda
12 / 11oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Taneczną sesją promują adopcję bezdomnych z ... (8)Nocny pożar w Golinie. Jeden samochód doszczętnie ... (6)

Otworzyli kościelną puszkę i zabrali pieniądze. Zatrzymani z łupem

Dodano: 26.02.2020 11:00

Policjanci z Koła zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli z kościoła drewnianą skrzynkę z pieniędzmi. Sprawcy byli już wcześniej wielokrotnie notowani m.in. za kradzieże sklepowe.

W niedzielę, 23 lutego br. przed godziną 11.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole został telefonicznie powiadomiony przez księdza świątyni w Osieku Wielkim o kradzieży z kościoła puszki z datkami. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Z uzyskanych informacji wynikało, że złodzieje uciekli w kierunku miejscowego cmentarza, dlatego też funkcjonariusze od razu udali się w tamten rejon. Gdy dojechali na miejsce, zauważyli dwie podejrzane osoby, które na ich widok zaczęły zmieniać kierunek ucieczki. Dwaj zatrzymani mężczyźni mieli przy sobie pieniądze, które wyjęli wcześniej ze skradzionej w kościele skrzynki.

Policjanci ustalili, że sprawcy po zakończonej mszy świętej weszli do kościoła i wynieśli z niego znajdującą się przy wejściu głównym, drewnianą skrzynkę z datkami. Po oddaleniu się kilkadziesiąt metrów od świątyni, otworzyli puszkę i zabrali z niej wszystkie pieniądze.

Podejrzani mężczyźni to mieszkańcy Koła i gminy Koło w wieku 23 i 21 lat. W chwili zatrzymani obaj byli pijani. Badania stanu trzeźwości wykazały u nich około dwa promile alkoholu. Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Do zarzucanych im czynów przyznali się. Wyjaśnili, że pieniądze ukradli, ponieważ zabrakło im środków na alkohol. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   kradzież z kościoła,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

10 lat ? Zawsze tak piszą, a będzie jak zawsze : "mała szkodliwość społeczna", "incydent z prawem", "znani policji", "już notowani", lub "kilka krotnie notowani".... A może by takich chociaż na 2 lata do ciężkich robót o wodzie i suchym chlebie.
Dodano: 26.02.2020 17:46    Przez: Matilan

KOMENTARZE

Demokracja jest sympatyczna,tylko 10 lat za kradzież puszki kościelnej-w średniowieczu byłaby to kara śmierci.Swoją drogą Jezus dałby im jeszcze jedną fajną puszeczkę.
Dodano: 26.02.2020 11:19    Przez: Grzech Walerian
10 lat ? Zawsze tak piszą, a będzie jak zawsze : "mała szkodliwość społeczna", "incydent z prawem", "znani policji", "już notowani", lub "kilka krotnie notowani".... A może by takich chociaż na 2 lata do ciężkich robót o wodzie i suchym chlebie.
Dodano: 26.02.2020 17:46    Przez: Matilan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.