Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17897) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Radosław Ładczuk, operator filmowy z Konina. Spotkanie niezwykłe

Dodano: 26.02.2020 14:56

Co łączy mocne polskie kino z równie mocnym kinem australijskim? Radosław Ładczuk – operator, zdobywca wielu nagród. Na spotkanie z twórcą wywodzącym się z Konina zapraszamy w sobotę, 14 marca.

Okazją będzie pokaz najnowszego filmu Jana Komasy ,,Sala samobójców. Hejter”.  Wieczorne spotkanie z Radosławem Ładczukiem zakończy pokaz filmu „The Babadook”. To będzie spotkanie niezwykłe. Radosław Ładczuk - operator filmowy, absolwent II Liceum w Koninie, uczestnik zajęć w Amatorskim Klubie Filmowym Muza w Konińskim Domu Kultury, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Laureat nagród filmowych m.in. zdobywca Złotej Kaczki miesięcznika ,,Film" za najlepsze zdjęcia. Nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł w kategorii najlepsze zdjęcia. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Twórca zdjęć do filmów: Sala samobójców (2011), Jesteś Bogiem (2012), Dzień kobiet (2012), Między nami dobrze jest (2014), Babadook (2014), Dzień czekolady (2018), The Nightingale (2018), Sala samobójców. Hejter (2020).

Spotkanie rozpoczniemy 14 marca o 18.00 pokazem filmu ,,Sala samobójców. Hejter”. To kontynuacja głośnej produkcji sprzed lat. Film ,,Sala samobójców” z 2011 roku wywołała wiele emocji i różne zdania krytyków oraz widzów. Radosławowi Ładczukowi przyniósł m.in. statuetkę Andrzeja Munka i Złotą Kaczkę.

,,Sala samobójców. Hejter” to przenikliwa diagnoza współczesnego świata i filmowe odbicie rzeczywistości, w której korzystanie z mediów społecznościowych jest powszechne, a hejt stał się wszechobecny. W czasach lajków, fake newsów i sztucznego kreowania własnego wizerunku rośnie gniew tych, którzy pozostają poza obiegiem. Jednym z nich jest Tomek, główny bohater, od lat zakochany w Gabi, dziewczynie z dobrego domu. Gdy zostaje wyrzucony ze studiów i traci życzliwość swoich dobroczyńców, zaczyna planować zemstę. Jako Tomka w filmie zobaczymy Macieja Musiałowskiego, w roli Gabi zaś Vanessę Aleksander. Obok nich Agatę Kuleszę, Danutę Stenkę, Vanessę Aleksander, Macieja Stuhra, Jacka Komana, Adama Gradowskiego i Julię Wieniawę.

Po filmie zapraszamy na rozmowę z Radkiem Ładczukiem, którą poprowadzi opiekun artystyczny Amatorskiego Klubu Filmowego Muza w Konińskim Domu Kultury, Andrzej Moś.

Na koniec obejrzymy horror ,,Babadook” w reżyserii Jennifer Kent ze zdjęciami Radosława Ładczuka. To świetnie wyważony w powolnym budowaniu napięcia, fachowo niepokojący horror. Opowiada historię samotnej matki Amelii, która po śmieci męża zajmuje się sześcioletnim synem. Gdy Samuela zaczynają dręczyć koszmary, w ich domu pojawia się tajemnicza książka Babadook. Wkrótce Amelia orientuje się, że to nie były tylko złe sny... Warto podkreślić, że krytycy filmowi obraz Jennifer Kent plasują na 11 miejscu najlepszych horrorów wszechczasów – tylko dwie pozycje poniżej kultowego „Dziecka Rosemary”. Australijski „The Babadook” zgarnął nagrody publiczności i krytyków na festiwalu w Gerardmer.
 

Radosław Ładczuk - spotkanie niezwykłe. Sobota, 14 marca, Kino Centrum

,,Sala samobójców. Hejter”, godz. 18.00

Po filmie (około 20.10) rozmowa z Radosławem Ładczukiem, a następnie pokaz horroru ,,Babadook”.

Bilety: 16 i 18 zł (w tej cenie oba filmy oraz spotkanie z Radosławem Ładczukiem)

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Radosław Ładczuk,   KDK,   jubileusz,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.