Dzisiaj jest niedziela 28 lutego 2021, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18146) SPORT FORUM FIRMY (5585) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Generalny sprawdzian na plus. W drugim sparingu Me ... (0)Czwartkowe spotkania z uczelnią. Wykłady dla miesz ... (0)

Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych priorytetowa sprawa

Dodano: 26.02.2020 17:02
Źródło: LM.pl

Śledztwo w sprawie bratobójstwa w Turku jest dynamiczne. „To jedna z priorytetowych spraw” - mówi prokurator Krzysztof Szczesiak, naczelnik Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Tą historią w ostatni dzień minionego roku żyła cała Polska. W jednym z mieszkań na Osiedlu Wyzwolenia w Turku 19-letni Maciej J. miał zadać 17 ran kłuto-ciętych swojemu 10-letniemu bratu Adamowi. Obrażenia klatki piersiowej i jamy brzusznej doprowadziły do krwotoku, a w efekcie do śmierci chłopca. Maciej J. trafił na trzy miesiące do aresztu. Nie przyznał się do zabójstwa.

- Czekamy na nadesłanie opinii biegłych z zakresu toksykologii. Przeprowadzone zostaną też badania mechanoskopijne i biologiczne. Po zgromadzeniu pełnego materiału dowodowego podejmowane będą dalsze decyzje procesowe – mówi Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowego w Koninie.

Jak podkreśla Krzysztof Szczesiak, postępowanie w tej sprawie prowadzone jest dynamicznie.

- Ma na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności, również stanu zdrowia psychicznego sprawcy – mówi prokurator Szczesiak. - Z uwagi na zakrojone dość szeroko badania, nie chcemy ujawniać szczegółów śledztwa. Jest to jedna z priorytetowych spraw – dodaje.

Z końcem marca powinna zapaść decyzja w sprawie aresztu dla Macieja J. Śledczy zapowiadają, że jeśli będzie to niezbędne wystosują wniosek o jego przedłużenie.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Chory morderca !!!
Dodano: 26.02.2020 20:41    Przez: Brejza Czadomen

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.