Dzisiaj jest czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18100) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
22 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Specjalna aplikacja do segregacj ... (0)Konin. Zdezynfekowano budynek II Liceum Ogólnokszt ... (3)

Konin. Trafili na oddział zakaźny z podejrzeniem koronawirusa 

Dodano: 27.02.2020 08:22

W minioną środę, wieczorem (między godz.19.00 a 20.00) na oddział zakaźny konińskiego szpitala trafiło dwóch mężczyzn z podejrzeniem koronawirusa. Pobrano im wymazy, a wyniki będą prawdopodobnie w poniedziałek.

Jeden pacjent po powrocie z Włoch (31 lat), a drugi z Wietnamu (38 lat), z objawami chorobowymi sami powiadomili pogotowie ratunkowe, które przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarnych, przewiozło na oddział zakaźny, gdzie są hospitalizowani. Informacje zostały przekazane do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Koninie.

- Mężczyźni z objawami podwyższonej temperatury i bólami gardła trafili na oddział zakaźny – potwierdza Agnieszka Dybała-Kamińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Koninie. - Zgodnie z procedurami pobrano im wymaz w kierunku koronawirusa , a wyniki będą prawdopodobnie w poniedziałek. Inspekcja sanitarna zaleciła najbliższym tych pacjentów, aby do dnia uzyskania wyników ograniczyli wyjścia w miejsca publiczne, a najlepiej pozostali w domu.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus Konin,   zakażny Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No pięknie! Wiedzą że koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko, a wyjeżdżają w rejony w których występuje! Pozamykać lotniska i nie wpuszczać do Polski, żeby nie narażać milionów Polaków.
Dodano: 27.02.2020 09:01    Przez: Ag
Rodziny poddać kwarantannie bo znając życie sami jej się nie poddadzą
Dodano: 27.02.2020 09:10    Przez: ala
W świetle przedstawionych faktów, oddzielonych od medialnej paranoi, z czystym sumieniem można powiedzieć, że po pierwsze nie ma żadnej pandemii, po drugie chińska wersja koronawirusa to zwykłe kichanie, w 85% „samowyleczalne”. I żeby było śmieszniej tak wyczekiwany wirus, przez polityczne i medialne ośrodki ogłupiające masy, niemal na 100% w Polsce już jest, tylko jego wykrywalność i objawowość niczym nie różni się od zwykłej grypy. Po prostu ludzie chorują i zdrowieją, według zasady siedem dni kuracji albo po tygodniu samo przejdzie. Jednak dopiero po tym, gdy sobie przypomnimy, czego uczyliśmy się w podstawówce, widać w jak prosty sposób kilku cwaniaków robi biznes na ludzkiej głupocie.
Dodano: 27.02.2020 09:45    Przez: Piotr Nowak
Kochacie siać PANIKĘ.."Śmiertelny wirus", "pandemia", "armagedon"...Ludzie ogarnijcie się, media robią wam wodę z mózgu... Gadają o tym cały czas bo to się świetnie sprzedaje, wpisy o koronawirusie stały się najpopularniejsze we wszystkich wyszukiwarkach... Dziś wpisując słowo korona (chciałem poznać kurs korony szwedzkiej) wyświetliły mi się podpowiedzi "koronawirus" w różnych odmianach, przypadkach zwrotach..Grypa w Polsce co roku zabija bezpośrednio kilkaset osób, a pośrednio kilka razy więcej i o pandemi oraz zabójczym wirusie nikt nie mówi...Skończy się jak z SARS w 2002... Amerykanie ogłoszą że mają szczepionkę lub lek na to i sprzedadzą wszystkim za grube miliardy, a okażą się one potrzebne jak ślepemu lornetka.P.S. Lepiej piętnujcie rodziców, którzy posyłają do przedszkoli i szkół dzieci z grypą lub anginą albo innymi zakaźnymi świństwami i w ten sposób zarażają kolejne dzieci. Jeśli koronawirus pojawi się w Koninie, rozprzestrzeni się głównie za tym przykładem.
Dodano: 27.02.2020 10:07    Przez: Oscar
W Polsce ubiegły rok pod względem zachorowalności na grypę był rekordowy, zachorowało 3,7 miliona, zmarło 143 osoby. Skąd to wiem? Nie z mediów, w mediach było o tym cicho, być może nikt nie podpowiedział TVN i GW, że PiS doprowadziło do pandemii i zabiło 143 Polaków. Dłuższą chwilę musiałem poświecić, aby dotrzeć do statystyk i w końcu znalazłem dane w branżowym piśmie medycznym.
Dodano: 27.02.2020 09:50    Przez: Piotr Nowak

KOMENTARZE

No pięknie! Wiedzą że koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko, a wyjeżdżają w rejony w których występuje! Pozamykać lotniska i nie wpuszczać do Polski, żeby nie narażać milionów Polaków.
Dodano: 27.02.2020 09:01    Przez: Ag
avatar PiS nie widzi problemu od miesiąca, a jak pojawiły się pewnie przypadki które ukrywają to nagle zaczynają działania. Niestety teraz może być już za późno.
Dodano: 27.02.2020 09:09    Przez: Hans Gruber
W świetle przedstawionych faktów, oddzielonych od medialnej paranoi, z czystym sumieniem można powiedzieć, że po pierwsze nie ma żadnej pandemii, po drugie chińska wersja koronawirusa to zwykłe kichanie, w 85% „samowyleczalne”. I żeby było śmieszniej tak wyczekiwany wirus, przez polityczne i medialne ośrodki ogłupiające masy, niemal na 100% w Polsce już jest, tylko jego wykrywalność i objawowość niczym nie różni się od zwykłej grypy. Po prostu ludzie chorują i zdrowieją, według zasady siedem dni kuracji albo po tygodniu samo przejdzie. Jednak dopiero po tym, gdy sobie przypomnimy, czego uczyliśmy się w podstawówce, widać w jak prosty sposób kilku cwaniaków robi biznes na ludzkiej głupocie.
Dodano: 27.02.2020 09:45    Przez: Piotr Nowak
W Polsce ubiegły rok pod względem zachorowalności na grypę był rekordowy, zachorowało 3,7 miliona, zmarło 143 osoby. Skąd to wiem? Nie z mediów, w mediach było o tym cicho, być może nikt nie podpowiedział TVN i GW, że PiS doprowadziło do pandemii i zabiło 143 Polaków. Dłuższą chwilę musiałem poświecić, aby dotrzeć do statystyk i w końcu znalazłem dane w branżowym piśmie medycznym.
Dodano: 27.02.2020 09:50    Przez: Piotr Nowak
Informacja o rzekomym koronowirusie jest jak już widać po mediach zbawienna dla wielu polityków opozycji, którzy cynicznie rozpoczęli już grę kartą koronowirusa, obwiniając rząd o brak reakcji na wybuch rzekomej "pandemii". Zapominając jednoczenie o chorych onkologicznie, co wydaje się dla opozycji kartą już zgraną dla celów kampanii wyborczej. Politycy to są jednak prawdziwe bestie w ludzkich skórach.
Dodano: 27.02.2020 11:06    Przez: Piotr Nowak
PO, PiS, PSL, Lewica są siebie warci. Jedni i drudzy miotają się jak kura bez głowy, w każdym temacie. Jeden news przykrywa i zastępuje kolejny news, ale taka papka najlepiej sprzedaje się medialnie - newsy są zawsze dopasowane do poziomu odbiorcy."Piotr Nowak" pamiętaj "Dzisiejsze wiadomości(gazety, newsy) wyściełają jutrzejsze kosze na śmieci".
Dodano: 27.02.2020 11:13    Przez: Oscar
Rodziny poddać kwarantannie bo znając życie sami jej się nie poddadzą
Dodano: 27.02.2020 09:10    Przez: ala
No to wirus ustrzelił Konin prawie srodek Polski ale media podaja ze nigdzie nie jest obecny ciekawe?
Dodano: 27.02.2020 09:20    Przez: ~czytelnik
nie siej paniki naradzie pobrano im wymaz . nie pisz jak nie wiesz .
Dodano: 27.02.2020 09:32    Przez: ~Ola
avatar Mieć objawy wirusowe (które są podobne do większości wirusów atakujących drogi oddechowe) nie oznacza, iż się ma zaraz tego konkretnego wirusa, bowiem rodzajów wirusów są tysiące. Po za tym, Polska nie ma jak na razie żadnego laboratorium do weryfikacji genotypu wirusa i wszelkie dane i próbki lecą do Niemiec, gdyż tam jest najbliższe takie laboratorium. Dlatego weryfikacja trwa nawet do 2 tygodni.
Dodano: 27.02.2020 15:25    Przez: Pulsar71
ludzie nie wpadajmy w panikę ale też nie bagatelizujmy. Ten wirus to nie grypa a prawdziwa śmiertelność oscyluje w granicach 10% (2-3% podawane w mediach żeby paniki nie siać). Ponadto 20% chorych ma ciężkie objawy wymagające intensywnej opieki medycznej. Jak ta zaraz się rozejdzie to lekarze będą musieli wybierać kogo uratować a kogo poświęcić. Niestety nasza służba zdrowia jest niewydolna .................
Dodano: 27.02.2020 10:02    Przez: pacjentZero
Kochacie siać PANIKĘ.."Śmiertelny wirus", "pandemia", "armagedon"...Ludzie ogarnijcie się, media robią wam wodę z mózgu... Gadają o tym cały czas bo to się świetnie sprzedaje, wpisy o koronawirusie stały się najpopularniejsze we wszystkich wyszukiwarkach... Dziś wpisując słowo korona (chciałem poznać kurs korony szwedzkiej) wyświetliły mi się podpowiedzi "koronawirus" w różnych odmianach, przypadkach zwrotach..Grypa w Polsce co roku zabija bezpośrednio kilkaset osób, a pośrednio kilka razy więcej i o pandemi oraz zabójczym wirusie nikt nie mówi...Skończy się jak z SARS w 2002... Amerykanie ogłoszą że mają szczepionkę lub lek na to i sprzedadzą wszystkim za grube miliardy, a okażą się one potrzebne jak ślepemu lornetka.P.S. Lepiej piętnujcie rodziców, którzy posyłają do przedszkoli i szkół dzieci z grypą lub anginą albo innymi zakaźnymi świństwami i w ten sposób zarażają kolejne dzieci. Jeśli koronawirus pojawi się w Koninie, rozprzestrzeni się głównie za tym przykładem.
Dodano: 27.02.2020 10:07    Przez: Oscar
hahahaha dobre. powiedz to rodziną tych którzy stracili swoich bliskich.
Dodano: 27.02.2020 10:45    Przez: waein
skoro to tylko kichanie to odpowiedz mi po co Chiny trzymaja w zamknieciu 60mln ludzi, włochy również pilnują dniem i nocą pewne obszary podobnie w Korei, Iranie ???? Rozumiem że oni są debilami tylko my najmądrzejsi ???
Dodano: 27.02.2020 10:50    Przez: aj
~waein; ~aj - nie twierdzimy, że to jedynie kichanie. Czytałeś podlinkowane dane? Ten tzw.koronawirus ma śmiertelność na poziomie 3-3,4% (poza Chinami). Jest niebezpieczny jak każdy wirus, a zachorowanie jest niebezpieczne jeśli nie przestrzega się pewnych standardów i leczenia. Poczytajcie trochę, dane inne niż z pudelka i faktu są w necie dostępne, choć niektóre po angielsku. Zgony dotyczą osób osłabionych i chorych na inne przypadłości, po prostu ten wirus niestety ich dobił. Nie uwłaczam tu niczyim tragediom. Każda śmierć jest dla bliskich wstrząsająca. Mój wujek (l. 74) w styczniu 2019 zachorował na grypę, jak to mówią "nie doleżał" jej i już po kilku dniach widziałem go chodzącego do sklepu itp. choć kaszlał i szybko się męczył (leczył się też na serce). Niestety wkrótce (2-3 tygodnie) zmarł, wiesz co wpisano do aktu zgonu? "Niewydolność oddechowo-krążeniowa" , lekarz nie wykluczył że było to w następstwie niedoleczonej grypy stwierdził "to mogło go dodatkowo osłabić".
Dodano: 27.02.2020 11:07    Przez: Oscar
avatar Do @aj: Pytasz po co Chiny trzymają w zamknięciu 60mln ludzi? A o demonstracjach antyrządowych w Chinach żeś nie słyszał? Tam zaczyna się dziać to co u nas w latach 80-tych za PRL gdy nastała "Solidarność". Zanim wybuchła epidemia tego wirusa w Chinach miały tam miejsce wielotysięczne protesty od Hong Kongu zaczynając, po Tybet i prowincje centralne kończąc. U nas też zamknięto miasta, ale dekretem stanu wojennego, gdzie wojsko stało na rogatkach i trzepało samochody w celu wykrycia ulotek opozycji (Solidarności), by nie były rozprowadzane po kraju. Teraz podobnie jest w Chinach, tyle że zamiast stanu wojennego, wypuszczono wirusa z laboratorium i wywołano epidemię, przez co objęto kwarantanną wielomilionowe miasta. Władza nakazała stawiać mury i barykady na drogach wylotowych z miast i zakazała podróżowania. A pamiętajmy, iż tam jest cenzura i propaganda jak u nas za PRL (nawet usług Googla tam nie ma), więc internet jest okrojony i informacje są tam takie na jakie pozwala władza.CDN
Dodano: 27.02.2020 17:12    Przez: Pulsar71
avatar Do @aj: CD... A skoro internet jest kontrolowany, to zwykły Chińczyk nie może zweryfikować danych jakie rząd podaje, więc zawierzają na słowo, iż wybuchła jakaś super pandemia i trzeba robić kwarantannę miast. A co dzieje się w zamkniętych miastach i wsiach? Są na internecie filmiki jak służby mundurowe ubrane w uniformy medyczne, chodzą z kałasznikowami po opustoszałych ulicach i robią polowanie na ludzi i to dosłownie! Tak likwiduje się opozycję w Chinach. Wszytko jest w sieci, tylko trzeba umieć znaleźć. Poza tym, owa epidemia to świetny materiał na maskowanie niewygodnych wydarzeń dla rządów różnych krajów, bo mówi się tylko o tym, a nie o tematach które mogły by medialnie zaszkodzić rządzącym. No i różnej maści cwaniaki oraz spekulanci zarobią na zamieszaniu, jakie epidemia wirusa wywoła na różnych giełdach towarowych i finansowych. Zalecam trzeźwo myśleć, a nie zawierzać wszystkiemu co w mediach piszą.
Dodano: 27.02.2020 17:12    Przez: Pulsar71
No przecież rząd mówi ze nie ma problemu i zagrożenia , nawet jakiś doktorek się wypowiadał w mediach ze maseczki nie pomogą aż tak i chore osoby powinny nosić a zdrowe nie - najgłupsza wypowiedz jaką usłyszałem a to zdrowy się nie zarazi od chorego już a własnie błąd wielki bo maseczkę musi mieć chory jak i zdrowy
Dodano: 27.02.2020 10:35    Przez: paweł jeckson
avatar Do @paweł jeckson: Pomyśl trochę. Wirusy są o wiele mniejsze od bakterii, gdzie wirusy mają typowo rozmiar od 18 nm - do 300 nm, a bakterie w zakresie od 0,2 μm - do 750 μm. Przypominam, iż nanometr (symbol: nm) – to jest jedna miliardowa metra, czyli jedna milionowa milimetra. Natomiast mikrometr (symbol: μm) – to jest jedna milionowa metra, czy inaczej, jedna tysięczna milimetra. Wirus SARS-CoV-2 ma średnicę 60–140 nm, więc ma średni rozmiar i zdecydowana jego większość przedostaje się przez filtry mikrobiologiczne zatrzymujące bakterie, a co dopiero przez maski chirurgiczne, czy przeciw pyłowe. Dlatego nie stanowią skutecznej ochrony przed wirusami, a do tego pozostawiają oczy odsłonięte, co naraża je na kontakt z wirusem. Dlatego maski powinien raczej nosić chory, by ograniczyć emisję wirusów podczas kichania, a zdrowemu maska i tak nie pomoże, jak ma się zarazić.
Dodano: 27.02.2020 18:23    Przez: Pulsar71
ten wirus to zabójstwo dla tego wyludnionego miasta
Dodano: 27.02.2020 10:46    Przez: niewiem
Podwyższona temperatura i ból gardła....... Przecież to od klimatyzacji i długiego lotu
Dodano: 27.02.2020 10:53    Przez: Romek Ress
LM dziwię się że usuneliscie mój komentarz. nic nadzwyczajnego w nim nie było 🤪
Dodano: 27.02.2020 11:20    Przez: ~Ola
Myjcie ręce częściej niż myliście do tej pory.I nie panikować
Dodano: 27.02.2020 11:23    Przez: Ola
Zaczęło się :) : https://finanse.wp.pl/koronawirus-r płynów do dezynfekcji rąk też już szaleją.
Dodano: 27.02.2020 12:04    Przez: Oscar
rekord-na-allegro-10-zwyklych-masec