Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17063) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
11 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

ESTA do USA - dlaczego warto się o nią ubiegać?

Materiał promocyjny

Dodano: 26.02.2020 17:56

Od stycznia 2020 roku Polska znajduje się w gronie krajów uczestniczących w Programie Ruchu Bezwizowego, znanym również jako Visa Waiver Program. Dał on obywatelom naszego kraju możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych (do tej pory wymagającą sowitych opłat oraz konieczności spełnienia szeregu wymogów, a także przede wszystkim zdobycia wizy) bez potrzeby posiadania wizy. Czy samo uczestnictwo w tym programie pozwala nam jednak jechać tam bez potrzeby załatwiania niczego, bez pozwolenia i potrzeby posiadania jakiegokolwiek papierka? Naturalnym jest, że nie. Potrzebne będzie posiadanie autoryzacji, możliwej do uzyskania za sprawą ESTA (Elektroniczny System Autoryzacji Podróży).

W tym artykule skupimy się na dokładnym opisaniu procesu jej zdobywania oraz tego, jakie warunki będziemy musieli spełniać, by przejść przez niego bez żadnych przeszkód.
 

Czym tak właściwie jest ESTA?

ESTA (Electronic System for Travel Authorization) to, w ogromnym skrócie, system autoryzacyjny sprawdzający, czy kwalifikujemy się do możliwości bezwizowej podróży do Stanów Zjednoczonych. Jego przejście jest konieczne do udania się do tegoż kraju, a dokument pozyskiwany w momencie uzyskania zgody trzeba pokazać już przy odprawie celnej na lotnisku.
 

Dlaczego warto się o to ubiegać i o czym należy pamiętać?

Uzyskanie autoryzacji ESTA daje nam wielką swobodę w podróżowaniu do Stanów Zjednoczonych. Pozwolenie na to jest ważne aż dwa lata od momentu uzyskania go (chyba, że wcześniej nastąpi wygaśnięcie naszego paszportu, który również w takiej podróży będzie nam musiał towarzyszyć) - warto więc zaopatrzyć się w nią zawczasu. Zwłaszcza, że bez niej nie wsiądziemy na pokład samolotu lecącego do USA. O czym jeszcze musimy pamiętać właśnie w przypadku ESTA?

Przede wszystkim o tym, że wniosek musimy złożyć nie później niż na 72 godziny przez planowanym wylotem. Wszystko za sprawą tego, że Biuro Ceł i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych, które jest odpowiedzialne za jego rozpatrywanie, dokładnie w takim terminie zobowiązuje się do jego rozpatrzenia. Choć zazwyczaj dzieje się to wcześniej, warto przygotować się na najgorszą możliwość i najdłuższy okres oczekiwania.

Bardzo ważną rzeczą jest także zadbanie o to, abyśmy podali wyżej wspomnianej organizacji komplet danych potrzebnych do ukończenia procesu przyznawania autoryzacji. Zwróćmy uwagę na to, żeby nasze dane odpowiadały tym znajdującym się na paszporcie. Upewnijmy się także, że podamy właściwy adres e-mail -  to właśnie on posłuży nam do otrzymania linku, który z kolei umożliwi nam śledzenie przebiegu autoryzacyjnego. To na niego dostaniemy również samo pozwolenie.

Pamiętajmy, że złożenie wniosku nie jest darmowe. Liczmy się zatem z koniecznością uiszczenia opłaty równej 4$ za samo przetworzenie składanego przez nas wniosków oraz 10$ w momencie, gdy pomyślnie przejdziemy przez proces autoryzacji. Jeżeli nie uda nam się przejść przez cały proces, środki te nie zostaną pobrane (zapłacimy jedynie 4$ za całe rozpoczęcie procesu weryfikacyjnego).

Artykuł powstał dzięki współpracy z EstaVisa.pl. Firma pomaga w uzyskaniu autoryzacji ESTA do USA.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:esta,   usa,   turystyka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.