Dzisiaj jest czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18255) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 16oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
14 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Słońce zamiast węgla. ZE PAK zbuduje elektrownię s ... (0)Puchar Polski. Niespodzianka w Dobrowie, SKP lepsz ... (0)

Czujność pracownicy banku uchroniła przed utratą oszczędności

Dodano: 28.02.2020 10:48

Czujność pracownicy jednego z kolskich banków uchroniła mieszkankę powiatu kolskiego przed utratą oszczędności w wysokości kilkuset tysięcy złotych.

Kasjerka nabrała podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy, dlatego zanim dokonała polecenia przelewu, poinformowała policję. Do jednego z kolskich banków przyszła mieszkanka powiatu kolskiego, która chciała wykonać przelew znacznej kwoty pieniędzy na rachunek, którego numer miała zapisany na kartce. Z uwagi na fakt, że była to bardzo duża kwota, a klientka nie bardzo miała wiedzę jaką formę przelewu chciałaby dokonać, pracownica banku nabrała podejrzeń. Zorientowała się, że najprawdopodobniej jest to próba oszustwa i poinformowała o zdarzeniu funkcjonariuszy kolskiej policji.

Jak się okazało, przypuszczenia okazały się trafne. Kobieta wyjaśniła, że odebrała telefon od mężczyzny, który podał się za policjanta. Mężczyzna poinformował ją, że ktoś chce się włamać na jej konto bankowe i polecił, aby przesłała pieniądze na wskazany przez niego numer konta. Miało to uchronić kobietę przez utratą oszczędności.

Dzięki czujności pracownicy banku nie doszło do finalizacji transakcji na rzecz oszusta. Mieszkanka powiatu uchroniła swoje oszczędności.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   oszustwo,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.