Dzisiaj jest sobota 4 kwietnia 2020, imieniny: Izydora, Wacława, Platona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17446) SPORT FORUM FIRMY (5474) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Kilka tysięcy bezpłatnych masek do rozdani ... (4)Pracownicy pogotowia mają miejsce odpoczynku międz ... (4)

Powiat koniński doceniony za innowacyjność. Starosta z nagrodą

Dodano: 28.02.2020 12:57

Powiat koniński został wyróżniony w I edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd” za projekt „Wzmacnianie zastosowania TIK w powiecie konińskim – Integracja i harmonizacja baz danych oraz udostępnianie elektronicznych usług publicznych”.

Podczas gali, która odbyła się w 26 lutego w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, nagrodę dla powiatu odebrał starosta koniński Stanisław Bielik wraz z Zofią Maślak - dyrektor Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Eweliną Rapełą - naczelnik wydziału rozwoju i promocji.

Realizowany z udziałem środków z WRPO projekt „Wzmacnianie zastosowania TIK w Powiecie Konińskim” obejmuje dwa obszary: organizacyjny i inwestycyjny. Podejmowane działania służą podniesieniu jakości posiadanych zbiorów danych przestrzennych i wdrożeniu rozwiązań informatycznych zwiększających dostęp do elektronicznych usług publicznych w powiecie i 14 gminach – partnerach projektu.

Obecnie wszystkie rejestry prowadzone przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Koninie prowadzone są z wykorzystaniem zintegrowanych ze sobą programów. Praca na tak zgromadzonych danych jest zdecydowanie łatwiejsza, a przede wszystkim szybsza. Wymiernym efektem projektu jest Geoportal Powiatu Konińskiego obejmujący dane związane z szeroko pojętą geodezją oraz planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym dla całego obszaru powiatu. Dzięki ciągłej, bieżącej aktualizacji posiadanych danych, materiały o które wnioskują klienci urzędu, są udostępniane i wydawane w zdecydowanie krótszym czasie. Wiele czynności administracyjnych zostało zniwelowanych do minimum. Poprzez zastosowane technologie, wniosek może zostać rozpatrzony nawet bez konieczności wizyty w urzędzie. Uruchomiony system umożliwia wykonywanie płatności internetowych bezpośrednio z konta bankowego klienta, bądź za pomocą kodu BLIK.

- Na szczególną uwagę zasługuje usługa obsługi wykonawców prac geodezyjnych i kartograficznych. W ciągu roku do PODGiK wpływa przeciętnie ponad 5 tysięcy zgłoszeń prac. Oczekiwanie na opracowanie takiego zgłoszenia przed wprowadzeniem e-usług, trwało ok. 7 dni roboczych, a w przypadku szczególnie skomplikowanych – nawet 14 dni. Obecnie dla jednostkowych robót z danego zakresu, zgłoszonych drogą elektroniczną, oczekiwanie na materiały skróciło się tylko do 30 minut. Natychmiast po otrzymaniu informacji o płatności, wygenerowane automatycznie dane są gotowe do pobrania przez zgłaszającego pracę geodetę – mówi Zofia Maślak dyrektor PODGiK.

Zorganizowany przez serwis samorządowy Polskiej Agencji Prasowej konkurs „Innowacyjny Samorząd” miał na celu promocję wszelkiego rodzaju innowacji wdrażanych przez samorządy terytorialne zarówno w zakresie funkcjonowania urzędów, jak i transportu, ochrony środowiska, edukacji, czy spraw społecznych. Do pierwszej edycji zgłoszone zostały aż 304 projekty przez 181 jednostek samorządu terytorialnego.

Konkurs przeprowadzono w pięciu kategoriach: duże miasta (powyżej 200 tys. mieszkańców), gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie oraz powiaty. W każdej z nich wyłoniono jednego zwycięzcę, a kilka projektów zostało wyróżnionych. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali: miasto Gdynia, gmina miejska Ciechanów, gmina miejsko-wiejska Grodzisk Mazowiecki, gmina wiejska Klembów oraz Powiat Toruński. W kategorii gminy miejsko-wiejskie finalistą została także Gmina Rychwał za projekt „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gmin Golina, Rychwał, Tuliszków i Wierzbinek”.

  • Powiat koniński doceniony za innowacyjność. Starosta z nagrodą

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat koniński,   innowacyjność,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.