Dzisiaj jest czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18253) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 16oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
14 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Słońce zamiast węgla. ZE PAK zbuduje elektrownię s ... (0)Puchar Polski. Niespodzianka w Dobrowie, SKP lepsz ... (0)

Wilczyn. Apetyt na kulturę. Sfinansują pomysły mieszkańców

Materiał promocyjny

Dodano: 28.02.2020 14:08

Dwadzieścia dwa tysiące złotych ma do dyspozycji Gminny Ośrodek Kultury w Wilczynie na realizację kulturalnych inicjatyw mieszkańców. Wszystko dzięki pozyskaniu dofinansowania z programu Dom Kultury+.

Wilczy(N) apetyt na kulturę - tak nazywa się program uruchomiony przez Gminny Ośrodek Kultury w Wilczynie. Dzięki niemu wszyscy mieszkańcy będą mogli zaproponować wydarzenie kulturalne, które chcieliby zrealizować w gminie, a wilczyński GOK je sfinansuje. Środki pochodzić będą z programu Dom Kultury+ realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Wilczyn z tego programu otrzymał dwadzieścia dwa tysiące złotych.

- Projekt w pierwszym etapie przewiduje przeprowadzenie diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców, w drugim etapie natomiast nastąpi nabór wniosków, wybór i realizacja najlepszych inicjatyw, będących odpowiedzią na potrzeby wynikające z diagnozy - tłumaczy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wilczynie Janusz Korzeniewski.

Wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 5 marca o godz. 16.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wilczynie.

W wilczyńskim GOK trwa też cały czas remont głównej sali. Łączny koszt inwestycji wyniesie około 914 tys. zł. Pół miliona złotych gmina otrzymała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W ramach tych środków odnowiony zostanie sufit, elektryka, oświetlenie, ściany, ogrzewanie, posadzka oraz scena. Ponadto przebudowany zostanie zewnętrzny taras, gdzie powstanie m.in. podjazd dla niepełnosprawnych. Gmina odświeży również plac z tyłu GOK, gdzie powstanie strefa rekreacji - postawione zostaną ławki i nasadzone zostaną rośliny.

Prace trwają już od grudnia, ale wyremontowany budynek ma zostać otwarty jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej już w maju mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z odświeżonego budynku GOK.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wilczyn,   kultura,   społeczeństwo

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.