Dzisiaj jest sobota 4 kwietnia 2020, imieniny: Izydora, Wacława, Platona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17448) SPORT FORUM FIRMY (5474) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Kilka tysięcy bezpłatnych masek do rozdani ... (4)Pracownicy pogotowia mają miejsce odpoczynku międz ... (4)

Zmarła Łucja Pawlicka-Nowak. Przez wiele lat szefowała muzeum

Dodano: 28.02.2020 14:18
Źródło: LM.pl

Zmarła Łucja Pawlicka-Nowak, wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie. Miała 82 lata.

Łucja Pawlicka-Nowak kierowała konińskim muzeum w latach 1974 – 2006, a do końca 2012 roku była pracownikiem tej instytucji.

- Uosabiała to, co w muzealnictwie najistotniejsze i najpiękniejsze: niestrudzoną pasję, ogromną wiedzę, zapał i oddanie. Jej wkład w rozwój placówki, szczególnie w popularyzację wiedzy na temat społeczności żydowskiej na terenie ziemi konińskiej jest niemożliwy do przecenienia – czytamy na stronie Muzeum Okręgowego w Koninie.

Nie tylko konińska placówka była jej bliska. W latach 1987 – 1990 była organizatorem Muzeum byłego Obozu Zagłady w Chełmnie nad Nerem. W latach 1986 – 1987 i 1997 – 2006 kierowała badaniami archeologicznymi na terenie ośrodka. Łucja Pawlicka-Nowak była też autorką wielu publikacji na temat zagłady Żydów w Chełmnie, a także obszernego komentarza do publikacji „Zwój domu niewoli”.

fot. facebook/Muzeum Okręgowe w Koninie

  • Zmarła Łucja Pawlicka-Nowak. Przez wiele lat szefowała muzeum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.