LM.plSportObrońcy dali awans Sokołowi. Zwycięstwo 2:0 z LKS Gołuchów

Obrońcy dali awans Sokołowi. Zwycięstwo 2:0 z LKS Gołuchów

Wygraną 2:0 zakończył się pierwszy pucharowy mecz Sokoła Kleczew w tym sezonie. W Pleszewie zespół Łukasza Cichosa pokonał LKS Gołuchów.

W związku z reformą Pucharu Polski w Wielkopolsce Sokół Kleczew, jako III-ligowiec, do gry wszedł dopiero od fazy pucharowej. Pierwsze spotkanie kleczewianie rozegrali tydzień przed startem rundy wiosennej III ligi. W Pleszewie zmierzyli się z liderem IV ligi - LKS Gołuchów.

Spotkanie na korzyść Sokoła rozstrzygnęli dwaj obrońcy pozyskani podczas zimowej przerwy. Wynik w 25. minucie otworzył Adrian Kaliszan, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po zmianie stron podwyższył inny defensor - Dawid Śnieg - również trafiając po kornerze. Sokół wygrał 2:0.

Kolejne pucharowe starcie, 1/8 finału, kleczewianie rozegrają w drugiej połowie marca. Nie wiadomo jeszcze z kim, dopiero w marcu mają bowiem zostać rozlosowane pary tej rundy rozgrywek. A już w przyszłą sobotę Sokoła czeka inauguracja rundy wiosennej III ligi i wyjazdowe starcie z Bałtykiem Koszalin.

LKS Gołuchów - Sokół Kleczew 0:2 (25' Adrian Kaliszan, 49' Dawid Śnieg)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Wiktor Patrzykąt, Adrian Kaliszan, Dawid Śnieg, Konrad Kobylarek, Michał Wolinowski, Maciej Adamczewski, Mateusz Majer (80' Miłosz Świątnicki), Norbert Grzelak (85' Konrad Mechowski), Maciej Poręba (70' Jakub Groszkowski), Tomasz Koziorowski (87' Adam Frydrychowski).