Dzisiaj jest piątek 26 lutego 2021, imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17898) SPORT FORUM FIRMY (5584) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
7 / 0oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Litewski dominator sprawdził Medyka. Porażka jedną ... (0)Wydarzenia kulturalne z regionu konińskiego w darm ... (0)

Kolski policjant odpowiada przed sądem za przyjęcie łapówki

Dodano: 29.02.2020 16:58
Źródło: LM.pl

Funkcjonariusz kolskiej policji odpowie przed sądem za przyjęcie ponad 3 tys. zł. Miał w zamian za pomoc przy złagodzeniu odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości.


Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Kole 10 października ubiegłego roku. Adam M., funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kole podejrzany jest o to, że między 15 czerwca, a 3 września 2018 roku w Kole i Kłodawie „działając umyślnie z zamiarem bezpośrednim oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”, w związku z pełnioną przez siebie funkcją jako funkcjonariusza policji i kierownika Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego, miał wywołać przekonanie u dwóch osób o posiadaniu przez siebie wpływów w policji i prokuraturze.

- Podjął się pośrednictwa w załatwieniu sprawy mającej polegać na doprowadzeniu do uzyskania łagodnych warunków odpowiedzialności karnej dla syna przywołanych powyżej osób posiadającego wówczas status podejrzanego o popełnienie przestępstw z art. 178a Kodeksu Karnego (Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego – od red.) oraz z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – informuje Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Adam M. miał najpierw przyjąć korzyść w postaci 1200 zł, a później kolejne 2000 zł. Decyzją Sądu Okręgowego w Koninie sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego w Radziejowie. Postępowanie jest w toku.

  • Kolski policjant odpowiada przed sądem za przyjęcie łapówki

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak kochać to księżniczki a jak kraśc to miliony.... stracić robotę za 3 tysiace zł ??? żalosne..
Dodano: 29.02.2020 19:19    Przez: ~oj

KOMENTARZE

Jak kochać to księżniczki a jak kraśc to miliony.... stracić robotę za 3 tysiace zł ??? żalosne..
Dodano: 29.02.2020 19:19    Przez: ~oj

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.