Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18021) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Radny z Turku odpowie przed sądem za zainstalowanie podsłuchu

Dodano: 1.03.2020 19:02
Źródło: LM.pl

Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie wobec Karola S., radnego Rady Miejskiej w Turku, który odpowie za bezprawne uzyskanie informacji.

Prokuratura Rejonowa w Turku prowadziła śledztwo w sprawie przeciwko radnemu Karolowi S. Miał on 7 maja ubiegłego roku zainstalować dyktafon w biurze Stowarzyszenia Ziemi Turkowskiej.

- Będąc w posiadaniu klucza do drzwi wejściowych dostał się do środka w momencie gdy nikt w nim nie przebywał, a następnie za pomocą taśmy przymocował do grzejnika znajdującego się za szafką urządzenie podsłuchowe w postaci włączonego dyktafonu – informuje Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Karol S. chciał nagrać osoby uczestniczące w dyżurze radnych oraz członków stowarzyszenia. Zdaniem śledczych tym samym działał on na szkodę stowarzyszenia, dlatego radny odpowie za czyn z art. 267 par. 3 KK. Postępowanie toczy się przed Sądem Rejonowym w Turku.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

a to ta łajza z KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROMUALDA ANTOSIKA
Dodano: 1.03.2020 19:33    Przez: serafin

KOMENTARZE

a to ta łajza z KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROMUALDA ANTOSIKA
Dodano: 01.03.2020 19:33    Przez: serafin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.