Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18571) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Lekarze PPOZ apelują o zaopatrzenie w środki ochrony osobistej

Dodano: 3.03.2020 10:17
Źródło: LM.pl

O doposażenie placówek podstawowej opieki zdrowotnej apelują do wojewody wielkopolskiego oraz ministra Łukasza Szumowskiego, lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Podejrzeń zakażenia koronawirusem jest w Polsce coraz więcej. Z komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Narodowego Funduszu wynika, że personel placówek medycznych w kontakcie z pacjentem powinien być zabezpieczony w odpowiednie środki ochrony osobistej, m.in. maseczki, rękawiczki i fartuch ochronny.

– To oczywiste, że chronienie personelu podstawowej opieki zdrowotnej jest bezwzględnie konieczne i uzasadnione. Dziś POZ, i to zaczynając od rejestracji jest pierwszą linią, to do POZ mogą licznie trafić pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (kryteria A, B i C) i to już nie tylko ci wracający z Włoch, czy Chin, ale także z kilkudziesięciu państw, gdzie stwierdzono koronawirusa. Co więcej – trzeba być także przygotowanym na wizyty pacjentów z zakażeniami wtórnymi, zarażonymi przez nosicieli już w Polsce – mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Lekarze rodzinni oczekują, że niezbędne środki ochrony osobistej zostaną przekazane wszystkim placówkom jak najszybciej.

- W przeciwnym razie w najbliższym czasie mogą wystąpić znaczne problemy z dostępnością do placówek POZ, szeroko zasilanych lekarzami seniorami - emerytami, którzy w obecnej sytuacji zagrożenia zapowiadają zaprzestanie udzielania świadczeń, w szczególności przy braku możliwości dostarczenia środków ochrony osobistej – dodaje Bożena Janicka.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar POlityka na koronawirusie? Chyba żadna partia nie wykorzystuje takich okazji i PO trupach nie chce osiągać swoich POlitycznych celów. O takie rzeczy nie można POsądzać lekarzy. To by było ohydne.
Dodano: 03.03.2020 16:23    Przez: Józef Bąk
Jakieś 42 st.C. OIOM i to szybko.
Dodano: 03.03.2020 19:12    Przez: Grzech Walerian
Koronawirus... Koronaświrus.... Media mają pożywkę, a głupi lud kupi wszystko co im media podsuną.... Masa sterowana telewizorami....Ekscytujecie się koronawirusem, jego zasięgiem, ilością zachorowań i zgonów z jego powodu... Ech.. A co powiecie na to, że tylko w ostatnim tygodniu lutego w samej tylko Polsce zachorowało na grypę ponad 215 tys. osób, hospitalizacji wymagało 1600 osób a zmarło 9. W ostatnich 2 miesiącach łącznie zachorowało 1 365 716 osób, a hospitalizacji z powodu ciężkiego przebiegu choroby i stanu zdrowia wymagało 8 388 osób. To nie epidemia??? A co powiecie jeśli podam, że od początku stycznia bezpośrednio z powodu grypy zmarło łącznie 25 osób (zgonów wywołanych pośrednio grypą się nie ewidencjonuje)? Nie przeraża Was to? Nie wykupujecie leków, maseczek, żywności? a co z higieną?
Dodano: 04.03.2020 07:48    Przez: Oscar

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.