Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportSkoczek znów z medalami. Tym razem w biegach przełajowych

Skoczek znów z medalami. Tym razem w biegach przełajowych

Dwóch zawodników Skoczka Władysławów stanęło na podiach podczas Mistrzostw Wielkopolski Biegów Przełajowych. Srebro zdobył Mikołaj Wysocki, a brąz - Franciszek Grzymski.

Mistrzostwa rozegrane zostały w Poznaniu. Największy sukces spośród reprezentantów Skoczka Władysławów osiągnął Mikołaj Wysocki. W kat. szesnastu lat na dystansie trzech kilometrów zawodnik Skoczka zajął drugie miejsce z wynikiem 10:30 i stratą pięciu sekund do zwycięzcy z Gostynia. Drugi medal przywiózł Franciszek Grzymski, który był trzeci w kat. do dwunastu lat na dystansie 0,6 km. Zawodnik Skoczka zanotował czas 2:31 i stratę do zwycięzcy ośmiu sekund.

Trzech kolejnych zawodników Skoczka uplasowało się poza podiami. Piąty w kat. do czternastu lat na dystansie jednego kilometra był Damian Kuśmierek, ósmy w kat. do dwunastu lat na dystansie 0,6 km był Kamil Kmieć, a dwunasty w kat. do czternastu lat na dystansie jednego kilometra - Dominik Kaszyński.

- Gratulujemy zawodnikom zarówno medali, jak i wysokich miejsc w trudnej dyscyplinie jaką są biegi przełajowe. Warto przypomnieć, że w bieżącym roku nasi zawodnicy przywieźli dziewięć medali z zawodów rangi wojewódzkiej - czytamy na profilu FB Skoczka Władysławów.