Dzisiaj jest sobota 26 września 2020, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18094) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 13oC
Jutropogoda
11 / 13oC
Pojutrzepogoda
12 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga siatkówki zaczyna sezon. Wilki będzie możn ... (0)Konińska biblioteka ma dla przedszkolaków Wyprawki ... (0)

Koło. Dofinansowanie z ochrony zabytków na remont zamku

Dodano: 4.03.2020 10:56

Miasto Koło znalazło się na liście do dofinansowania przez Ministerstwo Kultury, z programu "Ochrona zabytków", remontu ściany północnej ruin zamku. Dotacja wynosi 200.000 zł. 

Dofinansowanie pozwoli rozpocząć prace przy kolskim zabytku. Najważniejsze jest zabezpieczenie warowni przed dalszą dewastacją. Nikt wcześniej o to nie zadbał. -  Zabezpieczenie ruin uważam za swój obowiązek - powiedział burmistrz Koła Krzysztof Witkowski. - Skoro mamy taką sposobność i udało nam się pozyskać środki, musimy zatroszczyć się o zabytek. Prace związane z zabezpieczeniem zamku będą podzielone na trzy roczne etapy, tak więc ten etap zajmie ok. 3 lat. Kolejnym krokiem będzie rewitalizacja, która pozwoli przystosować obiekt dla zwiedzających. Wierzę, że uda nam się przywrócić świetność królewskiej siedzibie.

Źródło: Miasto Koło  

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło zamek,   ochrona zabytków,   remont zamku,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Super znowu Kolo wyprzedzilo Konin
Dodano: 04.03.2020 12:30    Przez: ~koninianka
Jak się dba to się ma .
Dodano: 04.03.2020 22:56    Przez: ~Ola

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.