Dzisiaj jest czwartek 9 lipca 2020, imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17816) SPORT FORUM FIRMY (5506) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 14oC
Jutropogoda
20 / 17oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krzymów. Urzędnicy przystąpili do akcji pomocowej ... (0)Konin. Miejski Płatny Parking powiększony od począ ... (3)

Nie ma opinii biegłych ws. śmiertelnego postrzelenia Adama Cz.

Dodano: 4.03.2020 13:13
Źródło: LM.pl

O kilka tygodni wydłużyć się ma opinia biegłych Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dr Jana Sehna z Krakowa, którzy badają sprawę śmiertelnego postrzelenia przez policjanta 21-letniego Adama Cz.

Do tragedii doszło w połowie listopada przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Patrol policji próbował wylegitymować grupę młodych osób. Wśród nich było dwóch 15-latków i 21-letni Adam Cz. Ten ostatni na widok mundurowych zaczął uciekać. Za nim w pościg ruszył jeden z funkcjonariuszy, który przy placu zabaw oddał śmiertelny strzał.

Od tych wydarzeń minęły ponad trzy miesiące. W tym czasie Prokuratura Regionalna w Łodzi powołała biegłych, którzy przeprowadzili szczegółowe badania śladów oraz dowodów znalezionych na miejscu i zabezpieczonych w związku ze zdarzeniem. Były to badania daktyloskopijne, biologiczne, fizykochemiczne, mechanoskopijne i ślady drobin powystrzałowych. Jak mówił w grudniu ubiegłego roku Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi, postanowienie obejmowało 38 szczegółowych pytań kierowanych do biegłych. Na wydanie opinii mieli oni czas do końca lutego. Okazuje się, że opinii nadal nie ma i nie wiadomo, czy będzie w tym miesiącu.

- Biegli stwierdzili, że jest to zbyt obszerny materiał żeby zbadać go w tak krótkim czasie – mówi prokurator Krzysztof Bukowiecki. - Wydanie opinii wydłuży się o kilka tygodni – dodaje.

Wyniki badań biegłych są kluczowe dla dalszego toku śledztwa, w tym też co do przesłuchania funkcjonariusza, który oddał śmiertelny strzał.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

jeżeli chodzi o bieżące sprawy to są codziennie
Dodano: 05.03.2020 04:24    Przez: ~zk
Nie sądzę aby przeciętnego mieszkańca interesowała ta informacja. No chyba, że autor artykułu chce kolejnych zamieszek w mieście???
Dodano: 05.03.2020 06:34    Przez: Romek Ress

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.