Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17117) SPORT FORUM FIRMY (5477) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Wybór samochodu elektrycznego - co naprawdę powinno mieć znaczenie?

Materiał promocyjny

Dodano: 5.03.2020 11:15

Podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie nowego samochodu bywa bardzo wyczerpujące, zwłaszcza jeżeli przez cały czas porównuje się różne modele, ich osiągi oraz śledzi rynek cen. Dodatkowo coraz częściej kierowcy myślą o przejściu na ekologiczne rozwiązania i zakup auta elektrycznego.

  1. Czy warto kupować auta elektryczne?
  2. Najważniejsze parametry samochodu elektrycznego

W segmencie tych pojazdów również można przebierać w ofertach, dlatego zebraliśmy najważniejsze wskazówki, które ułatwią wybór auta elektrycznego. Pamiętaj również o tym, że nowe auto posłuży ci przynajmniej przez kilka, a czasami nawet kilkanaście lat. Lepiej wszystko dokładniej sprawdzić niż później żałować pochopnego zakupu.

Czy warto kupować auta elektryczne?

Nowoczesne samochody elektryczne to nie tylko wygoda i komfort wynikający z cichej jazdy oraz dużego przyśpieszenia, ale przede wszystkim ekologia. Nie dość, że poruszając się takim autem, nie generujesz spalin, na czym zyskuje cała planeta, to oszczędzasz na każdym tankowaniu. W dodatku ceny samochodów z silnikami elektrycznymi w coraz większym stopniu zbliżają się do cen tradycyjnych pojazdów. Co prawda różnice wciąż są widoczne, jednak dzięki licznym promocjom oraz dotacjom są one w zasięgu ręki każdej osoby, która rozważa zakup nowego auta. Pewnym ograniczeniem może być jednak zasięg takich samochodów. Z każdym rokiem sytuacja wygląda coraz lepie, jednak nadal - zwłaszcza w porównaniu ze zwykłymi stacjami paliw - trudniej jest naładować auto elektryczne niż zatankować samochód oparty o przestarzałą technologię. Nie każdy jednak oczekuje od auta gotowości do pokonywania długich dystansów po drogach pozbawionych stacji. Jeżeli podobnie jak zdecydowana większość kierowców, robisz dziennie około 40-50 kilometrów (na dojazdy do pracy, zakupy, zawiezienie dziecka do szkoły), to jedno ładowanie auta elektrycznego wystarczy ci na około tydzień. 

Najważniejsze parametry samochodu elektrycznego

Przed zakupem auta elektrycznego koniecznie odwiedź stronę https://www.auto-swiat.pl/jak-wybrac-samochod-elektryczny-elektryzujacy-wybor/ggrq42r, gdzie specjaliści od motoryzacji zamieścili dodatkowe wskazówki ułatwiające wybór samochodu. Wśród wymienionych przez nich parametrów, które trzeba uwzględnić przy podejmowaniu decyzji o zakupie pojazdu, znajdują się między innymi:

  • zasięg auta elektrycznego,
  • czas ładowania,
  • koszty utrzymania samochodu,
  • wielkość pojazdu,
  • dynamika jazdy (oraz związany z nią komfort).

Mając to wszystko na uwadze uda ci się znaleźć auto, z którego będziesz zadowolony przez wiele lat.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:komunikacja,   ekologia,   samochody

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.