Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18095) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (2)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Śledczy badają sprawę śmierci 46-letniej mieszkanki Konina

Dodano: 6.03.2020 14:50
Źródło: LM.pl

„Agnieszka nie żyje, a my nadal nic nie wiemy” - mówi pani Urszula z rodziną, która w połowie grudnia ubiegłego roku straciła siostrę. Kobieta trafiła do szpitala w stanie skrajnego wyczerpania, zmarła po kilku dniach. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem.

Życie Agnieszki S. nie było usłane różami. Po zakończeniu wieloletniego związku, z pełnoletnim już synem znalazła się na bruku. Wynajęli mieszkanie, potem kolejne. Agnieszka S. pracowała w sklepie spożywczym.

- Nie miałam z siostrą kontaktu przez 4 lata – opowiada pani Urszula. - W lipcu ubiegłego roku spotkałam ją na ulicy. Zapytałam co słychać. Powiedziała, że mieszka trochę tu, trochę tam. To był dla mnie szok – dodaje.

Kobieta zaproponowała 46-letniej siostrze wprowadzenie się do jej domu. Tam odżyła. Mieszkały wspólnie przez dwa miesiące. Pewnego dnia 46-latka wyszła po papierosy i więcej nie wróciła.

- Okazało się, że poszła do wynajmowanego mieszkania przez jej syna. Próbowałam się z nią spotkać, ale mnie nie wpuszczono. Powiadomiłam policję. Siostra napisała na komendzie, że wszystko u niej dobrze i sprawę umorzono – opowiada pani Urszula. - Ja wiem, że ona by tego sama nie napisała. Uważam, że trzymano ją siłą, miała nawet wyłączony cały czas telefon – dodaje.

W grudniu ubiegłego roku kobieta odebrała telefon z informacją, że z jej siostrą coś się dzieje. Wspólnie z dwiema ciotkami poszła do mieszkania, w którym znalazła leżącą w łóżku Agnieszkę S.

- Ona wyglądała strasznie. Była żółta, nie miała części zębów, miała skrzepy w buzi, sińce pod oczami, była odwodniona i miała widoczny zanik mięśni. Nie miała siły do tego stopnia, że nie mogła utrzymać szklanki z wodą – mówi pani Urszula.

Kobiety wezwały pogotowie. Agnieszka S. trafiła do szpitala. Zmarła 13 grudnia. Natomiast 16 grudnia Prokuratura Rejonowa w Koninie wszczęła śledztwo w sprawie znęcania się na 46-latką ze szczególnym okrucieństwem.

- Dotychczas dokonane w sprawie ustalenia nie pozwalają jednoznacznie stwierdzić, czy w mieszkaniu przy ul. Kleczewskiej dochodziło do popełnienia przestępstwa znęcania ze szczególnym okrucieństwem. Aktualne ustalenia w sprawie wskazują natomiast na fakt, że w mieszkaniu był bardzo duży problem związany z uzależnieniem od alkoholu - mówi Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowego w Koninie. - Oczekujemy na opinię biegłego patomorfologa, co do przyczyn zgonu oraz opinię uniwersytetu medycznego – dodaje.

Do tej pory nie są znane wyniki sekcji zwłok. Wiadomo, że pobrane zostały próbki na zawartość alkoholu, środków odurzających, psychotropowych i dopalaczy. Zostały też pobrane próbki do badań histopatologicznych.

- Dlaczego to tak długo trwa? Minęły ponad dwa miesiące i nic nie wiemy! - mówią oburzeni bliscy Agnieszki S.

Aleksandra Marańda uspokaja, że określony termin jest orientacyjny i czasem się wydłuża. Podkreśla też, że postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko komukolwiek. Aktualnie prokurator gromadzi materiał dowodowy i w zależności od ustaleń będzie podejmował dalsze czynności procesowe. Opinia biegłych co do przyczyn zgonu Agnieszki S. powinna wpłynąć w połowie marca.

  • Śledczy badają sprawę śmierci 46-letniej mieszkanki Konina

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Nie rozumiem nic z tego artykułu. Totalny chaos. Kto się znęcał nad tą kobietą? Policja, szpital, rodzina? Może trochę jaśniej?
Dodano: 6.03.2020 16:31    Przez: Dona Regan
Każdy z otoczenia tej kobiety wie jak sytuacja wyglądała naprawde, zostala wyrzucona po 30 latach przez konkubenta z reklamowka w reku jak smiec z domu, a teraz ze rodzina nic nie robila śmiech na sali. Jestem zdania, że karma wraca jak nie w taki sposob to inny! Do śmierci tej kobiety przyczyniły się dwie osoby, każdy z otoczenia wie o kogo chodzi i każdy znając ta kobietę wie jak było naprawdę!!!
Dodano: 7.03.2020 15:07    Przez: Magdalena Magdalena
Każdy kto zna bliżej tą sprawe wie kto przyczynił się do śmierci Agnieszki. Została zabrana z domu syna w ciężkim stanie. Matka tyle lat wychowuje dziecko a później takie dziecko niszczy psychicznie i fizycznie swojego rodzica. Oby sprawiedliwość nastąpiła szybko.
Dodano: 7.03.2020 16:01    Przez: Zainteresowana
jonh john nie przyszło Ci do głowy że rodzina nagłaśnia sprawę w mediach po to aby ta nie została zamieciona pod dywan? Albo dlatego że w tym kraju bez nagłośnienia nic nie można zdziałać? Jeśli chodzi o to dlaczego nic nie robili wcześniej to proponuję dobrze i z uwagą przeczytać jeszcze.
Dodano: 6.03.2020 23:44    Przez: ~czytelnik
Trzeba byc zwykłym śmieciem żeby tak postąpić w ten sposób. Taka zapłata za tyle lat dobroci. Poczekamy zobaczymy. Karma wróci
Dodano: 7.03.2020 16:45    Przez: Barbie

KOMENTARZE

avatar Nie rozumiem nic z tego artykułu. Totalny chaos. Kto się znęcał nad tą kobietą? Policja, szpital, rodzina? Może trochę jaśniej?
Dodano: 06.03.2020 16:31    Przez: Dona Regan
Może ktoś wyjaśnić jakie jest przesłanie tego artykułu?Tragiczna śmierć, wiadomo, bardzo przykra sprawa i współczucie dla rodziny, ale takich przypadków w Koninie jest bardzo wiele.Dlaczego więc z takiej, w sumie bardzo prywatnej sprawy robi się medialną aferę? Jakie wnioski ma wyciągnąć czytelnik? Bo po kilkukrotnym przeczytaniu artykułu nie wiem czy to skarga na prokuraturę, czy poszukiwania winnych czy po prostu prywatne nieszczęście z którego ktoś chce zrobić "gorący" temat. Niedawno na ten temat był artykuł w PK, z którego również nic nie wynikało.Jeżeli rodzina zmarłej chce te sprawę na siłę nagłośnić i szukać winnych, to niech najpierw sobie odpowie na pytanie gdzie ile zrobili by opisanej sytuacji zapobiec. Sam portal również powinien się zastanowić nad zasadnością roztrząsania prywatnych nieszczęść które nie dotyczą przeciętnego czytelnika....
Dodano: 06.03.2020 21:50    Przez: John John
jonh john nie przyszło Ci do głowy że rodzina nagłaśnia sprawę w mediach po to aby ta nie została zamieciona pod dywan? Albo dlatego że w tym kraju bez nagłośnienia nic nie można zdziałać? Jeśli chodzi o to dlaczego nic nie robili wcześniej to proponuję dobrze i z uwagą przeczytać jeszcze.
Dodano: 06.03.2020 23:44    Przez: ~czytelnik
Każdy z otoczenia tej kobiety wie jak sytuacja wyglądała naprawde, zostala wyrzucona po 30 latach przez konkubenta z reklamowka w reku jak smiec z domu, a teraz ze rodzina nic nie robila śmiech na sali. Jestem zdania, że karma wraca jak nie w taki sposob to inny! Do śmierci tej kobiety przyczyniły się dwie osoby, każdy z otoczenia wie o kogo chodzi i każdy znając ta kobietę wie jak było naprawdę!!!
Dodano: 07.03.2020 15:07    Przez: Magdalena Magdalena
Każdy kto zna bliżej tą sprawe wie kto przyczynił się do śmierci Agnieszki. Została zabrana z domu syna w ciężkim stanie. Matka tyle lat wychowuje dziecko a później takie dziecko niszczy psychicznie i fizycznie swojego rodzica. Oby sprawiedliwość nastąpiła szybko.
Dodano: 07.03.2020 16:01    Przez: Zainteresowana
Agnieszka przez 30 lat była wykorzystywana przez rodzinę konkubenta, opiekowała się teściową, była izolowana od rodzeństwa i jaką dostała zapłatę? - stała się bezdomna. Tak skrzywdzili jej psychikę, że kiedy siostra próbowała jej pomóc ona wolała zwyrodnialca, który doprowadził ją na komunalny.
Dodano: 07.03.2020 16:34    Przez: Kokojambo
Trzeba byc zwykłym śmieciem żeby tak postąpić w ten sposób. Taka zapłata za tyle lat dobroci. Poczekamy zobaczymy. Karma wróci
Dodano: 07.03.2020 16:45    Przez: Barbie
Zwykły obywatel tak samo interesuje sie każda sprawą,tragedią na świecie np.Policjant zabija Adama, tak samo ta tragedia P.Agnieszki. Odpowiedzieć se na pytanie? rodzina robiła co mogła by jej pomuc. Agnieszka była dobra,miłą osobą widywaną uśmiechniętą z siostra ,Jakim trzeba być potworem by doprowadzić do takiego stanu,by miała wybite zęby,zanik mięśni i odwodnioną.W takim stanie trafiła do szpitala od syna z mieszkania.Całe życie poświeciła żeby teraz lezec na cmentarzu. Chodza i sie smieja,bajki opowiadaja,ale kazdy kto znał Agnieszke wiedział jakie miala życie i kto ja do smierci doprowadził..Sprawca niech trafi tam gdzie jego miejsce.
Dodano: 07.03.2020 19:29    Przez: anna ikks
Każdy kto znał Agnieszkę wiedział jaka była ,jakie piekło przechodziła,ile razy do domu jej nie wpuszczano bo się spóźniła z pracy,i siedziała na schodach.Cale życie poświęciła i żeby taki los ja spotkal.?została bezdomna przez najbliższą jej osobę . Taka kanalia doprowadził do jej śmierci. Żeby ten co jej to zrobił sprawiedliwie odpowiedzial za jej męki w bólu.
Dodano: 07.03.2020 20:03    Przez: Rraku
Do john john połglówek by przeczytał ten artykuł i by zrozumiał cofnij sie do podstawowki i naucz sie czytać ze zrozumieniem!
Dodano: 07.03.2020 20:59    Przez: Barbie Barbie
John John naucz się czytać ze zrozumieniem i nie wypowiadaj się za portal,oni wiedzą co piszą i o kim.Nie jesteś członkiem rodziny i nigdy nie byłeś to się nie wypowiadaj i udawaj dalej głupio mądrego. Rodzina będzie do skutku sprawę nagłaśniać ! bo jest co,sprawcę też znaleźliśmy czekamy tylko za sprawą w sądzie ! Zwyrodniałe nieszczęście łazi po ziemi i myśli że mu się upiecze i ten plaskostopowy usmiech niedługo zniknie !
Dodano: 07.03.2020 21:36    Przez: Marzennka
1 z 2
12>>