LM.plSportWiosną, jak jesienią. Sokół po raz drugi pokonał Bałtyk Koszalin

Wiosną, jak jesienią. Sokół po raz drugi pokonał Bałtyk Koszalin

Takim samym wynikiem, jak w rundzie jesiennej, zakończyło się starcie Sokoła Kleczew z Bałtykiem Koszalin. Jedną z bramek, podobnie jak w pierwszej kolejce, zanotował Norbert Grzelak.

Rundę wiosenną Sokół rozpoczął od starcia z zespołem z dolnej połowy tabeli. W biało-zielonych barwach, w III lidze, zadebiutowali Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Mateusz Majer, Maciej Adamczewski i Łukasz Zagdański. Zgodnie z oczekiwaniami drużyna Łukasza Cichosa wygrała z zespołem z Koszalina.

W pierwszej połowie to gospodarze mieli przewagę, ale bardzo dobrze między słupkami spisywał się Hubert Świtalski. Po zmianie stron gra się wyrównała. Już w 50. minucie Sokół wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Maciej Adamczewski, a asystę zaliczył Tomasz Koziorowski.

Odpowiedź Bałtyku była natychmiastowa. Gola zanotował Jakub Formaczyński. Spotkanie na korzyść gości rozstrzygnął ten, który dał trzy punkty Sokołowi również jesienią. Na 2:1 dla kleczewian strzelił Norbert Grzelak, wykorzystując zagranie Mateusza Majera.

Pomimo zwycięstwa Sokół Kleczew pozostał na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Kolejne spotkanie za tydzień. Drużyna Łukasza Cichosa podejmie Świt Skolwin.

Bałtyk Koszalin - Sokół Kleczew 1:2 (51' Jakub Formaczyński - 50' Maciej Adamczewski, 73' Norbert Grzelak)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Konrad Kobylarek (70' Mateusz Majer), Sebastian Śmiałek, Maciej Adamczewski (79' Michał Wolinowski), Marcin Poręba, Norbert Grzelak, Tomasz Koziorowski, Łukasz Zagdański (86' Jakub Groszkowski).