Dzisiaj jest środa 4 sierpnia 2021, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15218) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Turek. Prokuratura bada sprawę transportu zwierząt do ubojni

Dodano: 8.03.2020 13:36
Źródło: LM.pl

Śledczy z Turku prowadzą dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Chodzi o transport zwierząt do jednej z ubojni w gminie Dobra.

Zawiadomienie Fundacji Międzynarodowego Ruchu Na Rzecz Zwierząt VIVA w Warszawie dotyczyło zadawania bólu zwierzętom podczas ich rozładunku, przez wykręcanie i łamanie ogonów zwierząt, nadużywanie poganiaczy elektrycznych m.in. w głowę, oczy, nos i brzuch, a także dźganie zwierząt nieprzepisowymi przedmiotaki jak rury, pałki, czy kije. Ponadto krowy były bite, kopane, ciągnięte za głowe i rogi.

Pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku pod nadzorem prokuratora w siedzibie ubojni, zabezpieczyli dokumentację związaną z transportem zwierząt. Ponadto dokonali oględzin rampy rozładunkowej i zabezpieczyli monitoring. Jak informuje Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, podjęto również działania mające na calu przesłuchanie przedstawicieli fundacji VIVA.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.