Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17839) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (1)Sensacja w Pucharze Polski, KKF Automobile Torino ... (0)

Mateusz Goiński poza polską kadrą na kwalifikacje olimpijskie

Dodano: 10.03.2020 14:21
Źródło: LM.pl

Pięściarz Zagłębia Konin, Mateusz Goiński, nie pojedzie na europejski turniej kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Taką decyzję podjął selekcjoner polskiej reprezentacji.

O awans na Igrzyska Olimpijskie podczas europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w Londynie walczyć będzie ośmiu zawodników z Polski. W kadrze zabraknie pięściarza Zagłębia Konin Mateusza Goińskiego. Koninianin od początku roku przygotowywał się do walki o bilet do Tokio, ostatecznie jednak do Londynu nie pojedzie.

- Bardzo ważne okazały się dzisiejsze pojedynki sparingowe, ale oczywiście decyzję podjąłem nie na podstawie jednej walki, tylko całego kilkumiesięcznego okresu przygotowawczego, w tym bardzo intensywnej pracy w dwóch pierwszych miesiącach tego roku – mówi trener polskiej reprezentacji Iwan Juszczenko.

To nie zamyka jeszcze Goińskiemu możliwości wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. Pięściarz Zagłębia Konin ma jeszcze szansę wystartować w światowym turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się od 13 do 20 maja w Paryżu. - W tym czasie [europejskiego turnieju kwalifikacyjnego - przyp. red.] pozostali pięściarze, którzy uczestniczyli w zgrupowaniu i sparingach w COS Cetniewo pojadą na mocno obsadzony turniej na Ukrainę. Oni wiedzą, że gdyby ich kolegom nie powiodło się w Anglii, to mają szansę pojechać na światowe kwalifikacje do Paryża, dlatego dalej muszą ciężko pracować – mówi trener reprezentacji Polski.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.