Dzisiaj jest piątek 10 kwietnia 2020, imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17063) SPORT FORUM FIRMY (5477) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 6oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Nasze Sprawy. Zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa

Dodano: 11.03.2020 23:08
Źródło: LM.pl

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła wybuch pandemii związanej z globalnym rozprzestrzenianiem się koronowirusa. W całej Polsce od poniedziałku przez dwa tygodnie zamknięte będą szkoły, przedszkola i żłobki. Jak w tej sytuacji poradzić mają sobie rodzice? Co ta decyzja wywołała w placówkach oświaty? Czy to nie jest za późno, a może za wcześnie na tak zdecydowane kroki? Między innymi na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas specjalnego wydania programu „Nasze Sprawy”.

Ponad 30 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce. Lawinowo rosnąca liczba zachorowań spowodowała, że premier Mateusz Morawiecki podjął dzisiaj decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli i uczelni. W Koninie odwołano wszystkie zaplanowane na najbliższy czas wydarzenia kulturalne i sportowe, zamknięte od jutra będą kina, biblioteki, domy kultury. Jak dowiedzieliśmy się wieczorem, zgodnie z poleceniem wojewody, prezydent Konina zdecydował o zawieszeniu do 25 marca działalności Warsztatów Terapii Zajęciowych, Środowiskowego Domu Samopomocy, Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych oraz Dzienny Dom Pomocy Społecznej dla osób z chorobą Alzhaimera w Koninie.

O tym wszystkim co dzisiaj się wydarzyło, ale też o tym czego możemy się spodziewać w najbliższych dniach rozmawialiśmy z naszymi gośćmi: Witold Nowak - wiceprezydent Konina, Dorota Strzelczyńska - dyrektor Przedszkola nr 1 w Koninie, Karol Fritz - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Koninie, Bożena Janicka - prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, Sylwia Janiak z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Koninie oraz Grzegorz Jankowski - ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

  • Nasze Sprawy. Zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Aby zatrzymać "koronawirusa" Na to jest tylko jeden sposób. Odsunąć PiS od Władzy Absolutnej.
Dodano: 12.03.2020 07:33    Przez: Innej opcji Nie Ma

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.