Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17919) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Odwołane pielgrzymki i rekolekcje, msza św. przez internet

Dodano: 13.03.2020 11:36

Diecezja włocławska odwołała pielgrzymkę maturzystów i zawiesiła rekolekcje o charakterze szkolnym, ale cały czas odbywać będą się msze święte. Do kościoła iść jednak nie trzeba, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza na transmisję w internecie.

W przeciwieństwie do niektórych innych związków religijnych Kościół katolicki w Polsce nie odwołał swoich nabożeństw. W niedzielę msze święte odbędą się, wprowadzone zostały jednak pewne obostrzenia. - Zawieszamy jednak, póki co, wspólne zgromadzenia, typu wielbienie /adoracja za młodych, spotkania wspólnot (by unikać jakichś większych grup) - informuje na profilu FB parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie ks. Kamil Jakubowski. I zachęca, by w miarę możliwości pozostać w domach i ,,zatopić się w lekturze Słowa Bożego".

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zarekomendowała biskupom diecezjalnym udzielenie do 29 marca dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. Takiej dyspensy w piątek udzielił biskup włocławski Wiesław Mering. - Dyspensa dotyczy osób w podeszłym wieku, chorych, mających objawy infekcji, dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych, które sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz wszystkich, którzy czują się zagrożeni zarażeniem koronawirusem - czytamy w komunikacie. Odwołana została natomiast pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży oraz zawieszone zostały rekolekcje szkolne.

O alternatywnych możliwościach wzięcia udziału w mszy św. przypomina natomiast Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Chodzi o transmisję nabożeństw w internecie. Msze święte transmitowane są na profilu FB, stronie internetowej oraz kanale YouTube Sanktuarium w dni powszednie o godz. 7.30, 12.00 i 18.00, a w niedzielę i święta - dodatkowo jeszcze o godz. 10.00 i 16.00. 

***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

dlaczego w koncu nie zaczną chronić starszych i schorowanych i nie odwołają mszy świętych ??? Mówię to ja katolik, ktory czasem uczęszcza na msze św.
Dodano: 13.03.2020 11:49    Przez: ~katolik z Lichenia.
Już jeden pogrzeb to niezła kaska...
Dodano: 13.03.2020 16:47    Przez: Grzech Walerian
jak zamkną Kościoły to i tak starsze osoby będą się spotykać pod krzyżami i wspólnie się modlić i też się nie dziwię .
Dodano: 13.03.2020 13:57    Przez: ~parafianin
na powietrzu w mniejszym gronie o wiele lepiej niż w kosciele
Dodano: 13.03.2020 14:50    Przez: ~oj
Czy dzieci w szkole oprócz pielgrzymek,rekolekcji,mszy,wielbie wspólnot,diecezjalnych dni i zatopienia w słowie mają jeszcze normalne zajęcia,dla normalnych ludzi? Módlmy sie.
Dodano: 13.03.2020 16:46    Przez: Grzech Walerian
Nie jeden proboszcz chciałby aby w jego parafii było ognisko... Wtedy z całá "pobożnością" oddał y się duchowej służbie kapłańskiej
Dodano: 14.03.2020 06:58    Przez: Romek Ress

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.