Dzisiaj jest piątek 10 kwietnia 2020, imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17067) SPORT FORUM FIRMY (5477) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 6oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Wójtowie i burmistrzowie o nadzwyczajnej sytuacji w powiecie

Dodano: 13.03.2020 16:22
Źródło: LM.pl

Wójtowie i burmistrzowie dzielili się dziś swoimi obawami oraz spostrzeżeniami na temat sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Ponad 60 osób zakażenych koronawirusem w kraju, w tym 6 osób w Wielkopolsce. Każdy kolejny potwierdzony przypadek sieje panikę i strach, również wśród mieszkańców powiatu konińskiego. Po zakończeniu wideokonferencji z wojewodą wielkopolskim, wójtowie i burmistrzowie dzielili się swoimi obawami ze starostą konińskim oraz komendantami policji i straży pożarnej.

- Słyszymy, że wszystko jest dobrze, że jesteśmy przygotowani. Później wracamy do siebie i zderzamy się ze ścianą. Lekarze mówią „pani wójt, musimy coś zrobić, bo jest źle, bardzo źle”. Nie ma środków ochrony, nie mamy wiarygodnych informacji o tym ile osób jest zarażonych. Będzie problem powracających osób z zagranicy w okresie świąt. Apelujmy, żeby ci ludzie poddali się kwarantannie – mówi Danuta Mazur, wójt gminy Krzymów.

Niektórzy z włodarzy sugerowali, żeby ustalić wspólnie co z urzędami i jednostkami im podległymi. Zamknąć? Ograniczyć?

- Róbmy swoje. Musimy się dogadać ze swoimi pracownikami. Oni mają dzieci i też trudne sytuacje. Tutaj nie wymyślimy wspólnego stanowiska. To jest strasznie trudne, bo wiemy, że wszystko będzie się nasilało – podkreśla Stefan Dziamara, burmistrz gminy Rychwał.

Pojawiły się też propozycje wprowadzenia półgodzinnych przerw, podczas których będzie można dezynfekować urząd. Ostatecznie żadnego wspólnego stanowiska nie uzgodniono. 

***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

  • Wójtowie i burmistrzowie o nadzwyczajnej sytuacji w powiecie
  • Wójtowie i burmistrzowie o nadzwyczajnej sytuacji w powiecie
  • Wójtowie i burmistrzowie o nadzwyczajnej sytuacji w powiecie
  • Wójtowie i burmistrzowie o nadzwyczajnej sytuacji w powiecie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wójt,   burmistrz,   powiat koniński,   koronawirus,   starostwo powiatowe konin,   obawy,   apel,   gminy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A to dobre, spotkali się gamonie przy herbacie żeby się wzajemnie zarazić. Znam większość tych gagatków osobiście i zdziwiłbym się bardzo jakby doszli do porozumienia. Jakby to spotkanie dotyczyło podwyżki ich wynagrodzeń to byliby jak jeden mąż.
Dodano: 15.03.2020 22:09    Przez: Guzik

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.