Dzisiaj jest wtorek 22 września 2020, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17892) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Uderzył kolegę kijem baseballowym. Odpowie p ... (2)Mistrzostwa Okręgu na Jeziorze Pątnowskim. 60 lat ... (0)

Rady osiedlowe w Koninie będą się biły o dwa miliony złotych?

KONIN JEST NASZ

Dodano: 14.03.2020 17:51

Świąteczne iluminacje na konińskim rynku są chyba najbardziej widowiskowym rezultatem Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wprawdzie świecą tylko zimą, ale jest duża szansa na to, że na placu Wolności będziemy mieli niedługo również skaczącą fontannę.

Kareta z końmi i wielka bombka z tronem codziennie przyciągały na koniński rynek, również wieczorami, spore gromadki koninian, jakich nie widywano na placu Wolności od lat. Fontanna może być podobnym wabikiem dla mieszkańców w cieplejszych porach roku. Również budżetowi obywatelskiemu zawdzięczamy tężnię na piątym osiedlu, plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami przy Przedszkolu nr 32 i piękną, choć niekompletną jeszcze ścieżkę rekreacyjną nad Wartą.

Projektów zrealizowanych dzięki KBO jest znacznie więcej i w tym roku będziemy głosowali na następne (do końca marca mamy jeszcze czas na zgłaszanie swoich propozycji), na co miasto przeznaczy około 2,7 mln zł.

Piszę około, bo dokładna kwota będzie znana dopiero po zaakceptowaniu przez Radę Miasta sprawozdania z wykonania budżetu Konina za 2019 rok. Zgodnie bowiem z ustawą sejmową sprzed dwóch lat miasta na prawach powiatu – a takim jest Konin – winny oddać obywatelom do bezpośredniego rozdysponowania pół procenta swoich wydatków z roku poprzedniego. Pół procenta od kwoty, jaką radni zaplanowali do wydania w 2019 to 2 688 tys. zł. i tyle też mniej więcej zostanie przeznaczone na realizację najbliższej edycji Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jest zapowiedź, że w tym roku pieniądze zostaną podzielone inaczej: na duże projekty aż dwa, a nie – jak dotychczas – jeden milion złotych, a reszta na tak zwane małe projekty, a więc nie przekraczające 100 tys. zł każdy. Powinno to przywrócić równowagę zachwianą przez dominację tych mniej kosztownych pomysłów mieszkańców i dać większą szansę na realizację bardziej ambitnych zamierzeń.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   Koniński Budżet Obywatelski,   KBO

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Będźmy jednomyślni i przekażmy cały budżet na pacjentów onkologicznych, albo na walkę z coronavirusem. Nasze sumienie nie pozwala nam zrobić inaczej. Pozwoliłem sobie za wszystkich tak powiedzieć, ale mogę się mylić.
Dodano: 14.03.2020 21:55    Przez: Józef Bąk
Kolejny obrońca uciśnionych,który chce być dobry za nasze pieniądze.
Dodano: 14.03.2020 22:37    Przez: Grzech Walerian
Dziękuję Panie Prezydencie. Bóg chyba nad nami czuwa mając tak dobrego gospodarza
Dodano: 15.03.2020 08:04    Przez: Dłużnik
Pedały na msze roznosic
Dodano: 15.03.2020 08:08    Przez: ~koninian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.