Dzisiaj jest wtorek 26 maja 2020, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18241) SPORT FORUM FIRMY (5491) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 7oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Licheń. Sanktuarium ogranicza liczbę wiernych na mszach świętych

Dodano: 15.03.2020 11:15
Źródło: LM.pl

Zmiany w licheńskim sanktuarium w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce. Zawieszono pracę kancelarii i Biura Obsługi Pielgrzyma. Dzisiaj msze święte odbywać się będą z zachowaniem ograniczenia liczby uczestników.

Jednorazowo w niedzielnych nabożeństwach uczestniczyć może maksymalnie 50 osób. Jak podkreśla ks. Janusz Kumala, kustosz sanktuarium, powierzchnia bazyliki górnej to 10 000 metrów kwadratowych, a to pozwala spełnić zalecane wymogi sanitarne. W przypadku osiągnięcia maksymalnej liczby wiernych, dla pozostałych będą odprawiane msze święte w kaplicach dolnej bazyliki. Nabożeństwa planowane są na godz. 12.00, 16.00 i 18.00. W dni powszednie godziny mszy świętych w bazylice górnej pozostają bez zmian, godz. 7.30, 12.00, 18.00.

- Istniejące warunki w bazylice (także liczba księży) dają możliwość zorganizowania liturgii zgodnie z wymogami sanitarnymi, w odpowiedzi na potrzebę wiernych. Sanktuarium jest miejscem wyjątkowym, dlatego uczynimy wszystko, aby ci, którzy zdecydują się uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, mieli taką możliwość – informuje kustosz ks. Janusz Kumala.

Spowiedź odbywa się w otwartych konfesjonałach, osłoniętych folią. Kilka razy dziennie przeprowadzana jest dezynfekcja wszystkich powierzchni, których potencjalnie mogą dotykać pielgrzymi. Wszystkie kaplice na terenie sanktuarium, poza kościołem św. Doroty, zostały zamknięte. Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej znajdujący się w bazylice będzie odsłonięty przez cały dzień.

- To przy nim błagali o ratunek pielgrzymi w 1852 roku, podczas epidemii w Polsce i w Europie. Błagajmy, aby Bolesna Królowa Polski wyjednała łaskę ustania epidemii koronawirusa i wyprosiła wszystkim siły do wytrwania w tym trudnym czasie – przypomina kustosz.

Transmisję mszy świętej odbywającej się w licheńskiej bazylice o godz. 12.00 będzie można oglądać również na portalu LM.pl.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

  • Licheń. Sanktuarium ogranicza liczbę wiernych na mszach świętych
  • Licheń. Sanktuarium ogranicza liczbę wiernych na mszach świętych
  • Licheń. Sanktuarium ogranicza liczbę wiernych na mszach świętych
  • Licheń. Sanktuarium ogranicza liczbę wiernych na mszach świętych
  • Licheń. Sanktuarium ogranicza liczbę wiernych na mszach świętych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Coś się Królowa nie spieszy...
Dodano: 15.03.2020 13:40    Przez: Grzech Walerian
Polacy zawsze się JEDNALI i WSPIERALI w czasie wojen w czasie, biedy, komuny a teraz to braciom i siostrom się głowy na dupy zamieniły i plują jadem ZDROWIA ŻYCZĘ NIECH BÓG MIŁOSIERNY WAM WYBACZY
Dodano: 15.03.2020 22:06    Przez: ~janusz
Tęsknisz do wojny,biedy,czy komuny?
Dodano: 16.03.2020 08:34    Przez: Grzech Walerian
dezynfekcja na tak duzym obiekcie ?.? ciezko w to uwierzyć
Dodano: 15.03.2020 15:05    Przez: ~oj
Proszę redakcję lm do usuwania niektórych komentarzy obrażających uczucia religijne oraz sczujące na księży.
Dodano: 15.03.2020 18:49    Przez: Jan Kowal
Marzy ci się cenzura,co?
Dodano: 16.03.2020 08:32    Przez: Grzech Walerian
avatar te osoby sczujące - to jakaś nowa jazyka jest ?
Dodano: 16.03.2020 11:58    Przez: zx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.